Konya'nın en yüksek kulesi satışta

Konya'nın en yüksek kulesi satışta

KulePlaza, geniş kullanım alanı ve kent panoramasına sahip süper lüks ofisleri, hızlı tren istasyonuna yakınlığı, sadece randevulu kişileri kabul edecek olması gibi prestij sunan özellikleriyle firmaların şimdiden gözdesi oldu.
En üstte yer alan döner restorandan uçsuz bucaksız bozkır, Konya'nın ünlü takkeli dağı, geceleri de Mevlana Müzesi manzarası ile sakinlerine konfor ve prestij vaat ediyor.


Uçsuz bucaksız Konya ovalarının ortasında yükselen ve tepesine her baktığımızda gurur duyduğumuz KulePlaza artık faaliyete geçiyor. Dümdüz ovanın ortasında yükselen bir yapı olmanın ötesinde çok fazla özelliği var KulePlaza'nın. KulePlaza, yüksek bir bina olmaktan daha çok, tarihi mirasının ve bugünkü gelişmişliğinin yarınlara da taşınacağının teminatıdır aslında.


Türkiye'nin en yüksek beşinci yapısı olması bu binayla gurur duymamız için yeterli bir sebep olabilir pekâlâ. Bu binanın uzun uzun okuyacağınız altyapısı, güvenlik sistemleri, mimari özellikleri de başlı başına bir övünç kaynağı. Konya'mız için büyük bir yatırım olan KulePlaza'nın özelliklerini yazının devamında okuyabilir ve neye sahip olduğumuzun farkına daha iyi varabilirsiniz. Fakat bana kalırsa asıl gurur duymamız gereken nokta, Konya'nın artık böyle bir yapıyı dolduracak bir iş hacmine, rekabete ve cazibeye sahip olması... Eskiden tarıma bağlı bir ekonomiyle ayakta durduğu söylenen bir şehrin bozkırların tam ortasından uluslararası rekabete açık firmalar için bir iş merkezine sahip olabilmesi... Kırk iki katlı bir gökdelenin Konya'ya ait bir firma tarafından hem de kısa bir sürede yapılıp bitirilivermesi... Ve bu gökdelendeki ofislerini ulusal ve uluslararası firmalara satışa çıkarılması...


Kısaca Kule diye adlandırdığımız kentin en yüksek binası KulePlaza'nın kat mülkiyetleri satışa çıktı nihayet. Nihayet diyorum çünkü Konya Life ekibi olarak kentin sosyal ve ekonomik yaşamına çok renk katacağını düşündüğümüz için biran evvel Kule'de hayatın başlamasını diliyoruz. KulePlaza'yı kentin vizyonunu ve prestijini etkileyen bir proje olarak görüyoruz. Bu oluşum gelecekte yeni projelerin de kapısını açacaktır.Kaliteli modern mekânlar, yetişmiş insan kaynağını çekecektir. Umarız Kulemiz hak ettiği ilgi ile ticari başarılara ortam sağlayacaktır.


6. sayımızda kapak yaptığımız ve o günden bu yana da çekmiş olduğumuz gece manzarası fotoğrafı ile kentin vitrini olan Kule, bizim de her aşamasını takip ettiğimiz önemli bir proje


Bu projenin pazarlaması konusunda yapılan çalışmalara da bu günlerde şahit olduk. Bu sayede görüyoruz ki Konya dünyanın dört bir yanından takip ediliyor. Avrupa'dan Japonya'ya kadar pek çok şirket bölge ofisleri kurmak için yer arıyor. Pazarlama ekibine onlarca talep geliyor.


İttifak Holding bünyesindeki Ticaret Müdürü Nihat Korkmaz, yaptığı açıklamada, kendi firmaları tarafından, yanındaki alışveriş merkezi ile birlikte inşa edilen KulePlaza'nın, Türkiye'deki en büyük gökdelenler arasında yer aldığını belirtiyor. Türkiye'de, dünyadaki gelişmelere paralel olarak konut ve ofislerden beklentilerin yükseldiğini, üstün mimari özelliklerin, konfor ve lüksün ön planda tutulduğu yapılara talebin arttığını vurguluyor.

KulePlaza İş Merkezi;


163.4 metre yüksekliğe sahip KulePlaza, Türkiye'nin 5. büyük yapısı, İç Anadolu Bölgesinin ise en yüksek yapısıdır.


İkisi bodrum kat olmak üzere toplam 42 kattır.


Ofislerde ihtiyaca göre bölümleme yapılabilmektedir.


Her ofiste tuvaletler ve mutfak bulunmaktadır.


Ofisler, 3.30 m yüksekliğindedir.


En üst kat, kendi etrafında 360º dönebilen kapalı bir terastır.


KulePlaza'da 4 ayrı asansör çalışmaktadır. Bu asansörlerin her biri ile 35 saniye içerisinde en üst kattaki kapalı terasa ulaşılabilmektedir.


KulePlaza ve KuleSite kompleksinin 1700 araçlık açık ve kapalı otoparkı bulunmaktadır.Ofis Sahiplerine Sunulan Hizmetler;


 


KulePlaza, kendi güvenlik ekibi tarafından gün boyu korunmaktadır. Kule Plaza'ya giriş çıkışlar kapıdaki güvenlik ekibinin kontrolünde sağlanmaktadır.


Kule Plaza'da “akıllı kart” uygulaması bulunmaktadır. “Akıllı kart” ile tüm asansör girişleri ve kapılar kullanıcının kontrolünde olacak ve kullanıcı tarafından istenmeyen kişiler ofislere ulaşamayacaklardır.


KulePlaza güvenlik kameraları tarafından 24 saat izlenmektedir.


Fiberoptik haberleşme sistemlerine uygun alt yapısı bulunan KulePlaza'da ATM, Metro, GHDSL, TDM, ISDN, İnterkom, ADSL gibi servislerden yararlanılabilir.


KulePlaza'nın her katında yüksek teknolojiye sahip havalandırma panelleri bulunmaktadır. Böylece ofislerin iklimlendirme kontrolü kullanıcılara bırakıldığı gibi ayrıca ofislerde hassas kontrol panelleriyle iklimlendirme bölümlenebilir hale getirilmiştir.


Otel standartlarında lobi ve resepsiyon hizmetlerinin sunulduğu KulePlaza'da yönlendirme, randevu ve rezervasyon gibi bütün ayrıntılar resepsiyon ve sekretarya servisleri tarafından takip edilmektedir.


Ofislerde ihtiyaç duyulacak temizlik, güvenlik ve bakım gibi hizmetlerin tüm organizasyonu KulePlaza yönetimi tarafından üstlenilmektedir.


KulePlaza'nın 42. katı 360 derece dönen bir restoran katıdır.KulePlaza'da Sunulan Güvenlik İmkânları;


 


Bina olası bir yangına karşı otomatik yangın tertibatıyla donatılmıştır. Ofisler ve katlarda elektrik enerjisine ihtiyaç duymayan teknolojik yangın söndürücüler bulunmaktadır. Yangına karşı ilk müdahaleyi ofislerdeki yüksek teknolojili yangın sensörleri yapar.


Zemin etütleri ve binanın yapımında kullanılan radye temel gibi modern inşaat teknikleri kullanılarak inşa edilen KulePlaza'nın, zemininde kullanılan 144 adet çelik güçlendirici binanın zemine tutunmasını sağlamaktadır. KulePlaza olası sarsıntı ve depreme karşı dayanıklı olacak şekilde inşa edilmiştir.


Bina içerisinde her türlü olağanüstü durum göz önüne alınarak yapılan acil çıkış yolları sayesinde bina tam dolu kapasiteyken en kısa sürede boşaltılabilmektedir.
Seha Yapı tarafından uygulanan satış sistemi ise şu şekilde:


KulePlaza müşterilerine; finansman ve leasing koşullarından yararlanmaları için Bank Asya'dan özel çözümler, nakit alımlarda %10 indirim imkanı, taksitli alımlarda ise cazip vade oranlarıyla 17 ay eşit taksit imkânı sunuluyor.


(Konya Life)