02 / 12 / 2022

Kripto para yatırımcıları okumadan almayın satmayın! Bitcoin'de 'Fed' etkisi

Kripto para yatırımcıları okumadan almayın satmayın! Bitcoin'de 'Fed' etkisi

Fed'in son 3 toplantısında 75 baz puanlık faiz artırımına gitmesi ile birlikte kripto para birimlerinde baskı da arttı. Son dönemde 20 bin dolar seviyesinin altında kalıcılığını sağlayan Bitcoin'de düşüş eğilimi faiz kararı sonrası da devam etti. Güne 18 bin 874 dolar seviyesinden başlayan Bitcoin, Fed'in faiz kararı öncesinde yüzde 3'ün üzerinde primli seyrederek 19 bin 477 dolar düzeyinden işlem görmüştü. Kritik faiz kararı sonrasıise lider coin ilk etapta düşüşe geçti. 18.666 dolar düzeyine kadar gerileyen Bitcoin daha sonra yeniden 19.000 dolarda denge buldu.

Bitcoin'in ardından en yüksek hacimli ikinci dijital para Ethereum ise 1400 dolar civarında hareketini sürdürürken Fed faiz kararı sonrası 1302 dolara kadar indi. Gece saatlerinde Ethereum fiyatı 1335 dolar civarında dengelendi.

KRİPTO PARALARIN TOPLAM DEĞERİ 900 MİLYAR DOLAR SEVİYESİ ALTINA SARKTI

Dijital varlıkların toplam sermaye değeri ise 913 milyar dolar seviyesinde ilerlerken kritik gelişme sonrasında 875 milyar dolara kadar geriledi. Gece saatlerindeyse kripto paraların toplam sermaye değeri 888 milyar dolar düzeyinde oldu. 

Kripto para yatırımcıları okumadan almayın satmayın! Bitcoin de Fed etkisi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön