Kripto yatırımcısının hedefi uzun vade yatırım!

Kripto yatırımcısının hedefi uzun vade yatırım!Yapılan araştırmaya göre; kripto para yatırımcılarının 3'te 2'si uzun vade yatırım gerçekleştirmek için borsada işlem yapıyor. 


Chainalysis tarafından yayınlanan "2021 Küresel Kripto Benimseme Endeksi”ne göre, son 12 ayda dünya çapında kripto kullanımı yüzde 881 çoğaldı. Milliyet'te yer alan habere göre; Türkiye’de ise kripto işlem hacimleri, 2020'nin aynı dönemine kıyasla 5 kat yükseldi. Gelişmiş piyasalardaki kurumsal yatırımcılar, 2021 senesinin başında ilk büyük ölçekli kripto alımlarını yaparken CryptoBuyer.com da kripto piyasalarındaki yatırım hedeflerini mercek altına aldı.

Kripto karşılaştırm şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre 2021 senesinde kripto satın alan yatırımcıların yüzde 68'i uzun vadeli bir yatırım yapma düşüncesindeydi. Buna karşılık yatırımcıların yüzde 14'ü sadece eğlence için kripto satın alırken, sadece yüzde 12'si piyasanın iniş-çıkışlarında aktif olarak işlem gerçekleştirmeye çalıştı. Harcamak veya transfer etmek için kripto satın alanların oranı ise gözardı edilebilir seviyede. Şirket, Eylül ayının ilk yarısında bin 256 yatırımcısının katılımıyla gerçekleştiği anketin, “Kripto yatırımcılar genelde kısa vadeli spekülatördür" diyen yaygın görüşün doğru olmadığını kanıtladığını dile getirdi...

Kripto yatırımcısının hedefi uzun vade yatırım!

Şirketin kurucusu Stéphane Bottine, "Dogecoin, GameStop ve meme tabanlı hisse senetleri 2021'de ses getirirken, çoğu kripto yatırımcısı uzun vadeli bir 'satın al ve HODL' stratejisi izliyor. Türkçeye “Canın pahasına tutun” olarak çevrilen “Hold On for Dear Life” ifadesinin kısaltması olarak kullanılan bu basit strateji, piyasa hareketlerini al-sat ile değerlendirmeye çalışmayan, kripto satın alıp uzun yıllar boyunca elde tutma eğilimini temsil ediyor. Balinalar olarak bilinen büyük kripto para yatırımcıları bu stratejiyi mükemmel bir şekilde uygulayarak, Bitcoin fiyatları düştüğünde daha çok satın alıyor” dedi.

Kripto uzun vadeli yatırım için kullanılıyor 

Bu basit stratejinin inanılmaz boyutta getiri sağladığını dile getiren Bottine, ilk çıkışından bugüne Bitcoin'in fiyatında her sene ortalama yüzde 449 büyümeyle 5 kat artış görüldüğünü söyledi. Bottine, şu açıklamalarda bulundu:

Kripto yatırımcısının hedefi uzun vade yatırım!

“Bitcoin sınırlı bir arza sahip olduğundan, piyasaya daha fazla kişi girdikçe fiyatı zamanla keskin bir şekilde yükseldi ve talebi artırdı. Bu bulgular, kısa vadeli oynaklığına rağmen kriptonun uzun vadeli bir değer saklama aracı olarak çekiciliğinin altını çiziyor.”

Gelişmiş piyasalardaki kurumsal yatırımcıların, 2021 yılının başında ilk büyük ölçekli kripto alımlarını gerçekleştirdiğini söyleyen Stéphane Bottine, “Enflasyon ve faiz oranlarına bakıldığında, kripto paralar için yatırım zemininin hiç bu kadar müsait olmadığını söyleyebilirim" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bitcoin yüzde 10 değer kaybetti!