Krizden etkilenmedik Florida ile Beylikdüzü'nde konut fiyatları aynı

Krizden etkilenmedik Florida ile Beylikdüzü'nde konut fiyatları aynı Krizden etkilenmedik Florida ile Beylikdüzü'nde konut fiyatları aynı

JNR Fuarcılık tarafından düzenlenen Türkiye'nin tek lüks gayrimenkul ve finans hizmetleri fuarı, Hilton Convention Center'da 3-4 Mayıs'ta sektörü canlandırıp yeni ivme kazandırmak isteyen 50 gayrimenkul firmasının 140 projesi ile bankalar ve finans kurulu


JNR Fuarcılık Genel Koordinatörü Saadet Ada, Türkiye'ye fuar için, ABD, Hollanda, Almanya, Dubai ve körfez ülkelerinden gelecek yatırımcılarda, geçen yıla göre ciddi artış olduğunu açıkladı. Ada şöyle devam etti: "İsviçre'nin UBS Bankası tarafından dünyanın en pahalı kentleri listesinde İstanbul 27'nci sırada bulunuyor. Florida'da 60-70 bin dolara konut bulmak mümkün. Oysa İstanbul Beylikdüzü'nde ya da Halkalıda evler 70 bin YTL'den başlıyor. Bu da sektörün ABD'deki krizden etkilenmediğinin net bir göstergesidir."

Kriz ortamı yok: Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu ve İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ise "Birileri Türkiye'nin önünü tıkamak ve sektörel gelişmeyi önlemek adına 'lüks konut fazlalığı var' diyerek borazancı başılık yapıyor" dedi. Aşçıoğlu şunları söyledi: "Bir çok kriz yaşadım. Ancak şu anda inşaat sektöründe krizi telaffuz etmeyi dahi gerektirecek bir ortam yok. Ülkemizde inşaat yapmak üzere proje arayan, elinde milyarlarca doları olan firmalar ve fonlar piyasada cirit atıyor. Eğer kriz tehlikesi olsaydı, tavşandan daha korkak olan yabancı paranın ülkemizde ne işi vardı?"

Devler buluşuyor: Fuara şu firmalar katılıyor: Aşçıoğlu İnşaat-Ottoman life Gayrimenkul, Bodrum Konak Evleri, Eren Talu-Hasko inşaat, Doğuş Park, Ofton, Arkon İnşaat, Set İnşaat, GMO Yapı Group, Coldwell-Saral inşaat, Baytur Gayrimenkul, Canan Yapı, Propa İnşaat, Larasu İnşaat, Stg İnşaat, Lea İnşaat, Bur-Ol İnşaat, Connect inşaat.
(HÜRRİYET)