Kumko Yapı'dan İzmir'e 250 milyon liralık iki konut projesi!

Kumko Yapı'dan İzmir'e 250 milyon liralık iki konut projesi!

İzmir’de 1000’den fazla konut üreten Kumova İnşaat’ın yeni kuşak temsilcisi Efe Kumova hedef büyüttü. Kumko Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Efe Kumova, Karşıyaka ve Bornova’da 250 milyon lira yatırımla iki konut projesine başladıklarını açıkladı.


41 yıldır İzmir’de konut üreten Kumova İnşaat’ın yeni kuşak temsilcisi Efe Kumova, yeni bir şirketle baba mesleğine devam kararı aldı. Babası Azmi Kumova’nın İzmir’de 1000’den fazla konut ürettiğini belirten Kumko Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Efe Kumova, “2012’de sermaye yapımızı kuvvetlendirmek için Kemal Kocaman ile ortak Kumko Yapı’yı kurduk. İlk projemiz Varyant Karşıyaka için 75 milyon lira yatırım yaptık. Tamamı satılan bu projeden sonra şimdi 250 milyon lira yatırımla Varyant Karşıyaka Plus ve Bornova’da Varyant Tower projelerini hayata geçiriyoruz” dedi. İzmir’de markalı konutlara ihtiyaç olduğunu söyleyen Kumova, 5 yılda İzmir’de en çok tercih edilen marka olmayı hedeflediklerini dile getirdi.


İZMİR’İN ATAŞEHİR’İ

Karşıyaka bölgesini İzmir’in Ataşehir’i olarak tanımlayan Kumova bölgedeki yeni projeleri için şunları söyledi: “Varyant Karşıyaka Plus 5 blokta 186 daire ve 16 farklı tipte daire seçeneğinden oluşuyor. İçinde zengin donatı alanları var. Projede ayrıca her daire için yeri önceden belirlenmiş 2 adet kapalı otopark ve 4 metrekare depo alanı bulunuyor. Metrekare birim fiyatının ortalama 4 bin 800 TL olduğu projede daire fiyatları ise 530 bin TL ile 1.5 milyon TL arasında değişiyor.”


Bornova ilçesine odaklanmak istediklerine dikkat çeken Kumova, bölgede ilk projenin de Varyant Tower ismiyle yükseleceğini söyledi. Bölgenin kentsel dönüşüm bölgesi olması nedeniyle gelişime açık olduğunu belirten Kumova’ “Varyant Tower tek bloklu bir kule olarak yükselecek. Yüzde 70’i deniz gören 166 adet konutun bulunduğu Varyant Tower kentsel dönüşüm kapsamında inşa ediliyor. Bornova’da konut stoku eski ve bölgede dönüşüm başladı. Biz de tek projede kalmayacağız ve yeni kentsel dönüşüm projeleri yapacağız” diye konuştu. Kumova, arı kovanından ilham alınarak tasarlanan projede metrekare satış fiyatının 4 bin 200 liradan başladığını söyledi.


PARA BİRİKTİREN İNŞAAT YAPIYOR

İzmir’de inşaat sektöründe faaliyet göstermenin zorluğuna dikkat çeken Efe Kumova,” Talihsiz bir iş yapıyoruz. Biraz para biriktiren inşaat işine giriyor. Belediye de tek tip projeden yana. Bürokrat yeni ve iddialı işlere imza atmaya çekiniyor. Böyle giderse İzmir’de 10 yılda bir şey değişmez. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokrasinin önünü açmasıyla süreç kısmen de olsa hızlandı” dedi.


Web: http://www.kumova.com/


Hürriyet Haber Sabah'ta şöyle yer aldı


İzmir’de 250 milyon liralık 2 yeni projeye başlayan Kumko Yapı, Bornova’nın ilk dönüşüm projesini de yapacak


İzmir'de 42 yılda yaklaşık 1000 konut hayata geçiren Kumova İnşaat'ın yeni kuşak temsilcisi Efe Kumova, arkadaşı Kemal Kocaman ile birlikte kurduğu Kumko Yapı'yı 5 yılda İzmir'in en çok tercih edilen markası yapmak için kolları sıvadı. Karşıyaka'da inşa ettiği ilk projesi Varyant Karşıyaka'nın ardından, Varyant Plus ve Varyant Tower'ı hayata geçirmeyi planlayan şirket Bornova'yı dönüştürmeye de talip. Bölgede ilk kentsel dönüşüm projesine başladıklarını anlatan Efe Kumova, "Bornova'nın yapı stoku eski. Adım adım dönüştüreceğiz" diye konuştu.


530 BİN TL'DEN BAŞLIYOR

Hayata geçirecekleri projelerin toplam yatırım değerinin 250 milyon lira olduğuna vurgu yapan Kumova, "Varyant Karşıyaka'yı 75 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirdik. Şu anda projede hiç boş daire yok" dedi. Metrekare birim fiyatının ortalama 4 bin 800 TL olduğu Varyant Plus'ta daire fiyatları ise 530 bin TL ile 1.5 milyon TL arasında değişiyor. Varyant Tower'da ise metrekare fiyatları 4 bin 200 liradan başlıyor. İzmir'de, yaşanabilir yeni araziler üzerinde bina üretmeye devam ettiklerini anlatan Efe Kumova, "Hayata geçirdiğimiz ilk proje Varyant Karşıyaka lansman döneminden bu yana yüzde 120 prim yaptı. Varyant Plus'ta ise 10 ayda yüzde 30 fiyatlar arttı. Projelerimiz yatırımcılara iyi kazandırıyor" diye konuştu.


İZMİR'DE İŞ YAPMAK KOLAY DEĞİL

İnşaat sektörünün sıkıntılarında bahseden Kumova, İzmir'de iş yapmanın zor olduğunu anlattı. Kumova, "İzmir Büyükşehir Belediyesi bölgede tek tip proje yapılmasını destekliyor. Çehreyi değiştiren yapılara izin çıkmıyor. Böyle giderse İzmir'de 10 yılda hiçbir şey değişmez" dedi. Kumova, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bürokrasinin önünü açmasıyla işlerin biraz daha hızlandığının da altını çizdi.


Sabah


Haber PR ajnası tarafından şu şekilde servis edildi


İzmir’e zamanın ötesinde ve çevreci projeler üretmek üzere yola çıkan Kumko Yapı, 40 yılı aşkın tecrübesiyle İzmirliler'i ‘en’lerle buluşturmaya devam ediyor. 'Varyant Karşıyaka'yı başarıyla tamamlayan Kumko Yapı, şimdi de 'Varyant Karşıyaka Plus' ve 'Varyant Tower'ı toplam 250 milyon TL'lik yatırımla hayata geçiriyor.


İnşaat sektöründeki faaliyetlerini 40 yıldır aralıksız sürdüren İzmirli Kumko Yapı, hayatı tercih ettiği gibi yaşamayı seven, İzmir'in ruhunu taşıyan, İzmirli olmayı isteyen herkes için projeler geliştirmeye devam ediyor. 

Çağın bir adım, İzmir’in üç adım önünde projeler üretmek misyonuyla yola çıkan ve İzmir’i 'en'lerle buluşturmayı hedefleyen Kumko Yapı, tamamladığı projesi 'Varyant Karsıyaka'nın ardından şimdi de 'Varyant Karşıyaka Plus' ve 'Varyant Tower' ile beklentileri bir adım öteye taşıyor. 


Gerçek anlamda doğayla dost, sürdürülebilir projeler üreten ve 'Varyant Karşıyaka Plus'ta Leed Gold sertifikasına aday olan Kumko Yapı, iki projesini toplam 250 milyon TL'lik yatırımla hayata geçiriyor. 

Projelerin tanıtımı dolayısıyla İzmir'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Kumko Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Efe Kumova, 5 yıl sonra İzmir'in en çok tercih ettiği marka olmayı hedeflediklerini söyledi. Kumova, “Yakın zamanda 'Varyant Karşıyaka'yı 75 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirdik. Şu anda projede hiç boş daire yok. İzmir'in en özel ve gerçekten emsalsiz projelerine imza atıyoruz. İnşaat kalitesi, bakış açısı, sosyal imkanlar ve sunduğumuz ayrıcalıklarla bölgede rayiçleri katlamış durumundayız" dedi. 

Binaları her ihtiyaca uygun şekilde tasarladıklarını anlatan Kumova, projelerinin çok sayıda daire seçeneğine sahip olduğunu, böylece her türlü talebe yanıt verebildiklerini belirtti. Tamamlanan 'Varyant Karşıyaka' projesiyle ilgili bilgi veren Kumova şunları söyledi: "16 bin 731 m2 arazide toplam 132 daireden oluşan 'Varyant Karşıyaka'nın % 84’ü peyzaja ayrılmış durumda. 


Yaşamın başladığı 'Varyant Karşıyaka'da doluluk oranı yüzde 100. Toplam 8 blokta 2+1, 3+1, 4+1 dairelerin yanı sıra penthouse ve bahçeli daire seçenekleri de bulunan projemiz; 500 m2 açık yüzme havuzu ve bin m2 bitki ve süs havuzlarının yanı sıra çocuk oyun parkı, çok amaçlı açık spor sahası, fitness center, sinema salonu, jeneratör, elektrikli araç şarj altyapısına da sahip bulunuyor. Tamamıyla güney cepheli ve kesintisiz şehir manzaralı dairelerin tavan yüksekliği ise net 3 metre." 

Daire fiyatları 530 bin TL'den başlıyor

İzmir’de, yaşanabilir yeni araziler üzerinde bina üretmeye devam ettiklerini anlatan Efe Kumova, şimdi de 'Varyant Karşıyaka Plus' ve 'Varyant Tower’da hayata geçirmek üzere çalıştıklarını söyledi. 'Varyant Karşıyaka’daki yüzde 97 müşteri memnuniyetini yeni projelerde de yakalamak için çalıştıklarını ifade eden Kumova, "Varyant Karşıyaka Plus'da bir adım daha öteye gittik. 5 blokta 186 daire ve 16 farklı tipte daire seçeneğinden oluşan 'Varyant Karşıyaka Plus'da, açık-kapalı yüzme havuzu, fitness center, yoga, pilates ve spinning salonu, çocuk oyun alanları, squash kortu, maç odası, bilardo ve langırt oyun odası, İzmir’de ilk ve tek gerçek saha boyutlarında çift potalı kapalı basketbol sahası, lobi cafe ve havuz cafe, çok amaçlı toplantı salonu, concierge hizmetleri yer alıyor. 

Projede ayrıca her daire için yeri önceden belirlenmiş 2 adet kapalı otopark ve 4 metrekare depo alanı bulunuyor. Metrekare birim fiyatının ortalama 4 bin 800 TL olduğu projede daire fiyatları ise 530 bin TL ile 1.5 milyon TL arasında değişiyor.

Arı kovanından ilham aldı

Bornova’nın tam kalbinde yükselen 'Varyant Tower' ise; sıra dışı altıgen mimarisi ve benzersiz ayrıntıları ile İzmir’i yepyeni bir konseptle tanıştırıyor. Isı kaybını en aza indirgeyen, kolonlara binen yükü azaltıp depremlere karşı dayanıklılığı arttıran, ışığı dağıtarak kusursuz görüş açısı kazandıran formu ile arı kovanı gibi doğadan ilham alınarak tasarlandı. 

Açık yüzme havuzu, fitness salonu, yoga plates alanları, lobi-lounge, otoparkları, tavan yüksekliği, geniş balkonları ile 'Varyant Tower' tek bloklu bir kule olarak yükselecek. Yüzde 70’i deniz gören 166 adet konutun bulunduğu 'Varyant Tower'da 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri ve bir de ticari alan bulunuyor. 

3.5 metre tavan yüksekliğiyle dikkat çeken projede daire büyüklükleri 59 metrekare ile 180 metrekare arasında değişiyor. 'Varyant Tower'da dairelerin metrekare fiyatları ise ortalama 1+1'ler için 5 bin, 2+1'ler için 4 bin 200, 3+1'ler için ise 4 bin 850 TL olarak belirlendi" diye konuştu.

‘Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin’ 

Yatırım için 'Varyant Karşıyaka Plus' ve 'Varyant Tower'ı seçen müşterilerinin karşısına ödeme kolaylıklarıyla da çıkan Kumko Yapı, ‘Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin’ kampanyasıyla konut sahibi olmayı kolay hale getiriyor. Bu kampanya kapsamında konutun yüzde 80’inine kadar alınan kredi sonrası kalan yüzde 20’lik kısmın yüzde 5’ini peşin vererek, kalanını yüzde 15’i ise istenilen zamanda ödemek mümkün olabiliyor.

Haber Dünya'da şöyle yer aldı


İZMİR Bornova'da kentsel dönüşüm çalışmalarına odaklanan Kumko Yapı, Karşıyaka ve Bornova'da toplam 250 milyon liralık iki yeni konut projesine başladı. 


İnşaatına2013yılı Nisan ayında başladıkları Varyant Karşıyakaprojesindeki tüm daireleri sattıklarım söyleyen Kumko Yapı Yönetim Kurulu Başkam Efe Kumova, projesinin son üç yıllık dönemde yüzde 120 prim yaptığım açıkladı. Karşıyaka ve Bornova projelerine ilişkin de bilgiler veren Kumova, şunları söyledi: "İzmir'in en özel ve gerçekten emsalsiz projelerine imza atıyoruz. İnşaat kalitesi, bakış açısı, sosyal imkanlar ve sunduğumuz ayrıcalıklarla bölgede rayiçleri katlamış durumundayız. Varyant Karşıyaka' projesi 16 bin 731 m2 arazide toplam 132 daireden oluşuyor. Yaşamın başladığı projede 8 blokta 2+1, 3+1,4+1 daire ile penthouse ve bahçeli daire seçenekleri bulunuyor." Fiyatlar 530 bin TL'den başlıyor Projede satış rakamlarına ilişkin bilgileri de paylaşan Kumova, şöyle devam etti. "Donatılar arasında 500 metrekare açık yüzme havuzu ve bin metrekare bitki ve süs havuzları yer alıyor. Projelerimiz leed sertifikasına aday. Varyant Karşıyaka Plus'ta bir adım daha öteye gittik. 5 blokta 186 daire ve 16 farklı tipte daire seçeneğinden oluşuyor. İçinde zengin donatı alanları var. Projede ayrıca her daire için yeri önceden belirlenmiş 2 adet kapalı otopark ve 4 metrekare depo alanı bulunuyor. Metrekare birim fiyatınm ortalama 4 bin 800 TL olduğu projede daire fiyatları ise 530 bin TL ile 1.5 milyon TL arasında değişiyor." "Bornova'da büyüyeceğiz" İzmirin Bornova ilçesinde odaklanmak istediklerine dikkat çeken Kumova, bölgede ilk projenin de Varyant Tower ismiyle yükseleceğini söyledi. Bölgenin kentsel dönüşüm bölgesi olması nedeniyle gelişime açık olduğunu belirten Kumova şöyle konuştu: "Bornova'nın tam kalbinde yükselen Varyant Tower' tek bloklu bir kule olarak yükselecek. Yüzde 70'i deniz gören 166 adet konutun bulunduğu "Varyant Tower'da 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri ve bir de ticari alan bulunuyor." Projelerden konut almak isteyenler konutun yüzde 80'ine kadar kredi alıp kalan yüzde 20'lik kısmın yüzde 5'ini peşin vererek, kalanı yüzde 15'i ise istenilen zamanda ödeyebiliyor. 


Dünya