10 / 08 / 2022

Kuşadası İmbat Otel satıldı!

Kuşadası İmbat Otel satıldı!

Kuşadası’nın dünyaca ünlü Kadınlar Denizi plajlarında denize sıfır konumda yer alan İmbat Otel satıldı.Türk turizmine damga vuran konaklama tesisleri arasında bulunan ve 54 yıllık bir marka olan Kuşadası’ndaki İmbat Otel'in satıldığı belirtildi.

Kuşadası’nın dünyaca ünlü Kadınlar Denizi plajlarında denize sıfır konumda yer alan İmbat Otel, 1964 yılında Özbaş ailesi tarafından yaptırılmıştı. Milliyet gazetesinde yer alan habere göre, bir zamanlar konaklamak ve tatil yapmanın Türkiye’de ve Avrupa’da ayrıcalık olduğu İmbat Otel, tam 54 sene boyunca Türk turizmine hizmet veriyordu ve birçok ünlü ismin tatil için tercih ettiği ilk tesisler arasında yer alıyordu.

Aynı bölgedeki Grand Blue Sky Oteli’nin de sahibi olan Erol Özbaş, yapılan görüşmelerden sonra ailesinin ilk göz ağrısı İmbat Hotel’i Ankara’daki Double Tree By Hilton Oteli’nin sahibi olan gruba sattı. Edinilen bilgilere göre, Kadınlar Denizi’nde kendine özgü koyu da olan ünlü otel el değiştirdi.

1964 yılında hizmete açıldı

54 yıl sonra el değiştiren Kuşadası İmbat Oteli, Ali Rıza Özbaş tarafından yaptırıldı ve Türkiye’de turizmin başladığı ilk merkez olan Kuşadası’nda kapılarını 1964'te açtı. Kuşadası’nın dünyaca ünlü Kadınlar Denizi’nde kendine özgü koyu bulunan denize sıfır 310 odalı İmbat Otel’i 2004 tarihinde de  yenilenmişti.

Grand Blue Sky’ı işletmeye devam edecekler

Ali Rıza Özbaş’ın vefatının ardından otel, oğul Erol Özbaş tarafından yürütülüyordu. Erol Özbaş, aynı bölgedeki ailenin diğer oteli Grand Blue Sky’ı işletmeye ve turizm sektöründeki faaliyetlerine devam edecek.