Kuşadası'nda TOKİ tepkisi!

Kuşadası'nda TOKİ tepkisi! Kuşadası'nda TOKİ tepkisi!

Meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları, Kalafat Dağı'ndaki dev araziye konut yapılmasına karşı çıkıyorlar

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ), konut yapılması amacıyla Kuşadası Kalafat Dağı Mevkii'ndeki 1 milyon 250 bin metrekarelik araziyi satışa çıkarmasına tepkiler sürüyor. Belediye meclis üyelerinin, komisyon kurmasının ardından, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları da ortak platform çatısı altında toplandı.

Tedbirler sıralandı
Mimarlar Odası'nın çağrısı üzerine Ticaret Odası, Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası, Esnaf Odası, Lions Kulübü, Kuşadası Gazeteciler Birliği, Doğa Sevenler Derneği ve Turizm Derneği temsilcileri, Kuşadası Ticaret Odası'ndaki toplantıda bir araya geldi. İlçedeki diğer sivil toplum örgütlerinin de katılımı için çağrı yapılması ve ortak tavır sergilenmesi konularında görüş birliğine varıldı. Alınması gereken tedbirler şöyle sıralandı:

Belediye, satışa çıkarılan alanda yapılacak konutlara altyapı hizmeti vermeyeceğini açıklamalı. Söz konusu alandaki yaban hayatı korunmalı. Müteahhitler, Kuşadası'nda yaptıkları evleri, kapısında otomobille, dayayıp döşeyerek promosyonlarla desteklemelerine rağmen satamazken, TOKİ'den daha ucuza mal edemeyecekleri evleri kime satacaklar? Bu kamuyouna ve  TOKİ  yetkililerine anlatılmalı. Bu konuda parti gözetilmeden tüm Aydın milletvekillerinden ve siyasilerden yardım istenmeli. Kararın yanlış olduğu, telafisi mümkün olmayan zararlar doğuracağı her ortamda dile getirilmeli.
Milliyet

İlgili haber

TOKİ'nin Kuşadası'ndaki çalışmalarına tepki!

TOKİ, Kuşadası'ndaki arsaları değelendirecek!