Kütahya Tavşanlı'da altyapı çalışmaları bu yıl tamamlanacak!

Kütahya Tavşanlı'da altyapı çalışmaları bu yıl tamamlanacak!

Belediye Başkanı Mustafa Güler, göreve geldikleri 2009 yılından buyana 962 bin 200 metrekare alanda yağmur suyu, kanalizasyon, asfaltlama ve parke taşı döşeme işlerinin tamamlanarak doğalgaz çalışmalarının da bitirildiğini söyledi.Tavşanlı Belediyesi yeni yılda alt yapı çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor. 2015’te su baskınları ve sel tehlikelerine karşı yağmur suyu hattı ile kanalizasyon hattını ayırarak büz çaplarını genişleten Tavşanlı Belediyesi Devlet Su İşleri ile ortak çalışmalarını da sürdürecek.


Belediye Başkanı Mustafa Güler, göreve geldikleri 2009 yılından buyana 962 bin 200 metrekare alanda yağmur suyu, kanalizasyon, asfaltlama ve parke taşı döşeme işlerinin tamamlanarak doğalgaz çalışmalarının da bitirildiğini söyledi. Başkan Güler “ Tavşanlı’nın sorunlarına köklü çözümler üretmeye devam ediyoruz. Büyük projelerimizin yanında alt yapıyı güçlendirmek adına da dur durak bilmeden çalışıyoruz. Yeni yılda alt yapı çalışmalarının tamamlanması yönünde karar aldık. Bu yıl 165 bin 300 m2 alanda çalışma yürüteceğiz. Tabi ki doğalgaz çalışmaları da bu program dahilinde ilerleyecek. Yapılan yolların tekrar kazılarak bozulmasını istemiyoruz” dedi.


Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 2016 yılı hedeflerine ek olarak bazı mahallerde de ekstra çalışma yürütüleceğini kaydetti. Başkan Mustafa Güler, ”165 bin m2 alanda yürüteceğimiz çalışmalara ek olarak bazı mahallerimizde ekstra çalışma yapacağız. Bu mahallerimiz Ömerbey, Çardaklı, Dedeler ve Beyköy mahallelerimiz olacak. Bu bölgelerde ki cadde ve sokaklarda kaldırım ve parke döşeme işleri yapılacaktır. Yeni yılda tüm personelimize kazasız belasız bir çalışma dönemi diliyorum” diye konuştu. 


Hürriyet