Kuyumcukent‘in ikinci etabını Kuzu Grup yapacak

Kuyumcukent‘in ikinci etabını Kuzu Grup yapacak

Kuyum üretim, pazarlama ve satış fonksiyonlarını çağdaş alt ve üst yapı bileşenleri ile bir araya getiren, iş ve yaşam merkezi özelliği ile dünyada bir benzeri bulunmayan Kuyumcukent'in ikinci kısım inşaatı Kuzu Grup tarafından üstlenildi.


Anlaşma 18 Ocak Cuma, saat 19.30'da düzenlenecek tören ve basın yemeğinde açıklanacak. Tören Ziya Şark Sofrası'nda Florya'da yapılacak.

Kuyumcukent'in toplam maliyeti 200 milyon dolardır, rayiç değerinin 1 milyar dolar olduğu tahmin edililiyor.

Kuyumcukent, Avrupa Birliği normlarına uygun olarak inşa edildi. Tüm altyapı ve üstyapısıyla AB kriterlerine uygun nitelik taşıyor.Kuyumcukent Avrupa Birliği'ne hazır durumdar.

Birinci etabı Sn. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Kuyumcukent bünyesindeki, imarlı rezerv arazi üzerinde, sektörün talepleri doğrultusunda Kuyumcukent ikinci etap projesi kapsamında toplam 500 bin inşaat alanına sahip yeni atölye ve ofis binaları ile 6 bin araçlık kapalı otopark inşaatı yapılması için gerekli izinler alınmış ve hazırlıklar tamamlandı. Söz konusu yeni yatırımın çerçevesinde İstanbul Altın Borsası ile kurulacak olan Kıymetli Taş Borsası'nın tüm donanımlara sahip modern binalar içinde faaliyet göstermeleri; Darphane, İstanbul Kuyumcular Odası, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği gibi sektörel kurum ve kuruluşların da şubeleri ile bu yapılanmada faaliyetlerini sürdürmeleri planlanıyor. Buna ek olarak, yerli ve yabancı sektör mensuplarına yüksek standartlarda hizmet verecek beş yıldızlı bir otel de bu proje kapsamında yer alıyor.

KUZU GRUP

Kuzu Grup, kurumsal kültürüyle, çalışma ilkeleri ve iş disipliniyle faaliyetlerine başladığı günden bugüne kazandığı bilgi birikimi, organizasyon yeteneğiyle yatırım alanlarının tümünde öncü kurumlar oluşturuyor. Bugün Kuzu Grup inşaattan hava taşımacılığına, finansmandan gıdaya kadar birçok sektörde faaliyet göstermektedir.

Kuzu Grup, 1943 yılından bu yana 3 milyon metrekarelik alanda inşa ettiği 17 bin konut , okul, hastane, atık su tesisleri gibi pek çok projeye başarılı bir şekilde imza attı.

Öyle ki bugün artık dış pazarlara açılmak için uluslararası kalite belgesi olan TS EN ISO 9001 belgesini 2002 yılında, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem belgesini de 2005 yılında almış bulunuyor. Bugün yine sektörüne ivme kazandıran bir güç olmak adına sağlam ve dinamik yapısı ile çalışmakta, projeler üretip onları uygulamakta ve çağın gelecek vadeden iş kollarında araştırmalarını sürdürüyor. Ayrıca Kuzu Havayolları Kargo ile 2004 yılından beri hizmet veriyor.

Kuzu Grup, Türkiye'nin her yanında 250'ye yakın projeyi hayata geçirerek, nitelikli teknik kadrosu ile gün geçtikçe ilerliyor. Güvenilir, devamlı gelişen, başarılara imza atan bir firma olarak Türkiye'deki kalkınmaya büyük destekler vermeye devam ediyor. Grubun hedefi, faaliyet gösterdiği alanlarda yurt içi ve yurt dışında büyük ve üstün teknoloji bilgisi gerektiren önemli projelere imza atarak sektörde ayrıcalıklı konumda olmak.