Malatya Arena Stadı’nın yüzde 75’i tamamlandı!

Malatya Arena Stadı’nın yüzde 75’i tamamlandı!Yapımı devam eden Malatya Arena Stadı’nın yüzde 75’lik bölümünün tamamlandığı bildirildi. Temmuz başında ise üst kaplama çalışmaları başlayan Malatya Arena’da şu ana kadar yüzde 75’lik kısmının tamamlandığı açıklandı.


Yapımı devam eden Malatya Arena Stadı’nın yüzde 75’lik bölümünün tamamlandığı bildirildi.

Yürütülen çalışmalar kapsamında Haziran sonunda çelik konstrüksiyon ve çevreleme işi bitirilen, Temmuz başında ise üst kaplama çalışmaları başlayan Malatya Arena’da şu ana kadar yüzde 75’lik kısmının tamamlandığı açıklandı. Yürütücü firmanın yetkilileri stadının yüzde 75’ini tamamladıklarını, çatı kaplamasının da birkaç güne biteceğini ifade etti. Üst bölümü tamamen demir bir ağla kaplanan stat kuş yuvası şeklini alırken, yetkililer bu görüntünün daha sonra kayısı görünümüne döneceği belirtildi.


-Yol sorunu çevre düzenlemesine engel


Üstlenici firmasının tamamlamak için tüm planlarını liglerin ikinci yarısına göre ayarlandığı Malatya Arena’da çevre düzenlemesi için ise Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapımına başlamasının beklendiği ifade ediliyor. İçerisinde Malatya Arena Stadı ile birlikte, Türkiye Futbol Federasyonu Hizmet Binası, atletizm pisti, iki adet çim saha ve tam teşekkülü bir Tenis kortunun bulunduğu alana giden yolların bozuk olmasının yüklenici firmanın çevre düzenlemesi yapmasına engel teşkil ettiği belirtiliyor.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesinden gerekli hassasiyeti beklediklerini ifade eden Malatya Arena Stadı yüklenici firması yetkilileri, şuan anki çalışmalar esnasında yol noktasında sıkıntılarının bulunduğu kaydetti. İnönü Üniversitesi yerleşkesi karşısında bulunan ve kullanılmayan tali yol, Malatya Arena Stadı’na ulaşım için kullanılan tek yol olduğu vurgulandı.


Milliyet