Malatya Büyükşehir Belediyesi, her İlçeye park yapacak!

Malatya Büyükşehir Belediyesi, her İlçeye park yapacak!

Yüz binlerce fidan ve çiçeği toprakla buluşturan ve önümüzdeki 5 yılda 1 milyon fidan dikmeyi planlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, her ilçeye bir park yapma hedefinde...


Yüz binlerce fidan ve çiçeği toprakla buluşturan ve önümüzdeki 5 yılda 1 milyon fidan dikmeyi planlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi, her ilçeye bir park yapma hedefi doğrultusunda Arguvan’a yaklaşık 4 dönüm büyüklüğünde bir park projesi hazırlıyor.


Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, daha önce Erkenek ve Arapgir’e yapılması kararlaştırılan ilçe parklarının ardından şimdi de Arguvan İlçesi’ne büyük bir park yapılacağı belirtildi.


Toplam 3.900 m2’lik alan üzerine yapılması planlanan Arguvan ilçe parkı içerisinde mini futbol sahası, basketbol sahası ile büyük ve küçükler için ayrı ayrı tasarlanmış fıtnees alanları yer alıyor.


Çocuk oyun alanları ile 3 adet kamelyanın da düşünüldüğü park içerisinde ayrıca; 1 adet çeşme, yürüyüş yolları, aydınlatma elemanları, oturma grupları ile 1330 m2’lik yeşil alan bulunuyor.Hürriyet Yerel