Malatya Kale'ye örnek park!

Malatya Kale'ye örnek park! Malatya Kale'ye örnek park!

Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yaptığı teknik ve fiziki altyapı hizmetlerinin yanı sıra, sosyal hayatı değiştirecek projelere de imza atmaya devam ediyor.Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelere yaptığı teknik ve fiziki altyapı hizmetlerinin yanı sıra, sosyal hayatı değiştirecek projelere de imza atmaya devam ediyor.

 

Alt yapı ve yol hizmetlerini hızlı bir şekilde devam ettiren Büyükşehir Belediyesi; ilçelerde vatandaşların dinlenme, eğlenme ve spor yapmaları amacıyla  ilk olarak Doğanşehir ilçesi Erkenek mahallesinde hayata geçirdiği  park projesinin ardından, şimdi de Kale ilçesi  Kıyıcakmahallesinde 6,5 dönümlük park yapıyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Kıyıcak mahallesine, yaptırılacak olan park projesinin içerisinde futbol sahası, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, piknik alanları  ilefıtnees alanı yer alıyor.6630 metrekarelik park alanının yaklaşık  3000 metrekarelik alanı yeşil alan olarak değerlendiriliyor.

 

İhalesi yapılan parkın, kısa zaman içerisinde inşaatına başlanarak, bitirilmesinin hedeflendiği bildirildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi