Mamak kentsel dönüşümle yeniden inşa edildi!

Mamak kentsel dönüşümle yeniden inşa edildi! Mamak kentsel dönüşümle yeniden inşa edildi!

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, meclis üyeleri ve mahalle temsilcileriyle bir araya gelerek 10 yıllık hizmet süreci hakkında değerlendirmede bulundu. 


AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin’in de katıldığı toplantıda Mamak’ın 10 yılına damga vuran yatırımlar masaya yatırıldı. Mamak’ta gerçekleştirilen yatırımlar hakkında açıklamalar yapan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Göreve geldiğimiz günden bugüne birçok örnek projeye imza attık. Yaptığımız yatırımlar, belediyenin kuruluşundan bugüne kadar yapılan yatırımlardan daha büyük. 10 yılda toplam 550 milyon Türk Lirası değerinde yatırım yaparak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Mamaklılarla el ele verdik güçlü bir Mamak inşa ettik. Hem fiziki hem sosyal dönüşümü başarıyla yürüttük. Mamak çok değişti” diye konuştu. 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre faaliyete geçen yatırımların Mamaklıların yaşam kalitesini yükselttiğini ifade eden Akgül, uyguladığımız kentsel dönüşüm projeleriyle deyim yerindeyse ilçemizi yeniden inşa ettik dedi. 

Vatandaşla kurulan güven ve gönül köprüsü ile kentsel dönüşümde dev adım attıklarını ifade eden Akgül, "Kentsel dönüşüm ve yenileme projeleriyle 40 bine yakın gecekonduyu yıktık. Uyguladığımız dönüşüm ve imar projeleriyle ilçede adeta yeni mahalleler inşa ettik. Mamak’ın geleceğini santim santim planladık” diye açıklamalar yaptı.