Mamak'ta emlak piyasası canlandı!

Mamak'ta emlak piyasası canlandı!Mamak Emlakçılar Derneği Başkanı Ali Alakırık ve yönetim kurulu üyeleri Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ü makamında ziyaret etti. Alakırık Mamak'ın gayrimenkul yatırımında gözde ilçe olduğunu söyledi... Mamak Emlakçılar Derneği Başkanı Ali Alakırık ve yönetim kurulu üyeleri, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ü makamında ziyaret etti. Mamak'ta tamamlanan ve yapımı devam eden yatırımların emlak sektörünü ciddi anlamda canlandırdığını kaydeden Alakırık, Akgül'e teşekkür etti. Mamak'ta geçtiğimiz yıl aylık ortalama 10-15 civarında konut sattıklarını belirten Alakırık, yatırımların hayata geçmesiyle birlikte bu yıl bu rakamın 20'şe ulaştığını söyledi. 

Hızlanan kentsel dönüşüm projelerinin ilçeye ilgiyi arttırdığını aktaran Akgül, "Kentsel dönüşüm, gayrimenkul sektörünün hareketliliğini artırırken fiyat artışlarını da önemli derecede etkiledi. Politikalarımızı, ilçenin değerinin artması doğrultusunda oluşturduk, ilçede neredeyse adım başı inşaat var. Mamak'a yatırım yapanlar şanslı. Mamak çarpık yapılaşmanın en bilinen örneği iken, bugün gayrimenkul fiyatları açısından çevre ilçelerin en pahalısı haline geldi" dedi. 

"Eskiden satacak müşteri arardık" Belediye tarafından yapılan yatırımların emlak piyasasına ciddi katkı sağladığını kaydeden Alakırık, "Kapalı Spor Salonu, yüzme havuzu, şehir stadı, kentsel dönüşümler, üniversite alanı gibi yatırımlar Mamak'a olan ilgiyi arttırdı. Eskiden daire satacak müşteri arardık. Alıcı artık kendi geliyor" dedi. 

Mamak'ta inşaat ve emlak sektörünün hızla geliştiğine dikkat çeken Akgül de "Mamak hem konut bölgesi hem de ticaret bölgesi olarak cazip bir ilçe haline geldi" diye konuştu. 

Akgül, Mamak'ın yatırımcılar için cazip olmasının nedenlerinden birinin de sosyal donatı alanları ve ulaşım olduğunu kaydetti. Milliyet Ankara