Mango Ankara'da 39 bin metrekarelik arsa satın aldı!

Mango Ankara'da 39 bin metrekarelik arsa satın aldı!

Mehmet Aslan Ekonomist'teki köşesinde vatandaşların sorularını yanıtladı...Reysaş GYO'nun yurt dışına açmayı düşündüğü depoları hangi ülkelerde kuracağı belli mi?

Reysaş GYO, 17 Ağustos'ta yaptığı açıklamada depolama kapasitesini arttırmak ve müşteri portföyünü genişletmek için uluslararası tecrübesi olan yabancı gayrimenkul geliştirme şirketleri ile işbirliğine gideceğini duyurdu. Bu amaçla Türkiye veya yurt dışında tecrübe sahibi danışman-aracı kuruluşlarla görüşmelerde bulunacak. Şirketin söz konusu işbirliği çalışmalarından beklentisi, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya Türk Cumhuriyetlerinde de depoculuk faaliyetlerinde bulunabilmek. Şirket açıklamasında geniş bir bölge coğrafyasını hedef olarak gösterirken belli bir ülke ismi vermekten kaçındı.
 
Mango'nun Ankara'da satın aldığı arsayla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Mango 17 Ağustos'ta yaptığı açıklamada iş hacminin arttığını ve artan bu iş hacminin karşılanması amacıyla, yaş sebze ve meyve işleme tesisi kurulacağını duyurdu. Açıklamaya göre şirket  Ankara  Beypazarı İlçesi Kuyucak Köyü'nde toplamda 39 bin metrekarelik bir arsa satın aldı. Arsaya 500 bin TL nakit ödemede bulunuldu. Konuyla ilgili olarak şirket hakkında yapılmış başkaca bir açıklama bulunmuyor.
Ekonomist/Mehmet Aslan