Çukurova Balkon

Manisa Belediye binasında restorasyon çalışmaları sürüyor!

 Manisa Belediye binasında restorasyon çalışmaları sürüyor! Manisa Belediye binasında restorasyon çalışmaları sürüyor!

Manisa’nın Alaşehir Belediyesinin 1939 yılından bu yana kullandığı tarihi hizmet binasındaki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Cumhuriyetin ilk yıllarına ait mimari izler taşıyan tarihi binadaki çalışmaların tamamlanmasıyla bina estetik bir görünüme k


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!Manisa’nın Alaşehir Belediyesinin 1939 yılından bu yana kullandığı tarihi hizmet binasındaki restorasyon çalışmaları devam ediyor.Cumhuriyetin ilk yıllarına ait mimari izler taşıyan tarihi binadaki çalışmaların tamamlanmasıyla bina estetik bir görünüme kavuşacak. Alaşehir Belediyesi tarihi önemi olan binasının restorasyon çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda daha önce iç kısımlarında başlayan restorasyon çalışmaları binanın dışında da devam ediyor. Binanın dış kısımlarında kaplama, boya ve söve çalışmalarının uygulanacağı öğrenildi.


ÜÇ YILDA TAMAMLANMIŞ

Tarihi bina hakkında bilgi veren Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban binanın eski Belediye Başkanı Mütevelli oğlu merhum?Akif Öztürk? zamanında? yapıldığını belirterek, “Kaynaklara göre belediye binamızın inşaatı cumhuriyetin ilanının 13’üncü yılında 29 Ekim 1936 tarihinde başlamış. Cumhuriyet Bayramında temel atma merasimiyle başlanan binanın inşaatı 3 yıl sonra yine bir Cumhuriyet Bayramında 29 Ekim 1939 tarihinde törenle hizmete açılmış. Tamamen betonarme olarak inşa edilen hizmet binamız o zamanın şartlarına göre 23 bin liraya mal olmuş” dedi.


Milliyet