Manisa Orhan Acar binası yıkılıyor!

Manisa Orhan Acar binası yıkılıyor! Manisa Orhan Acar binası yıkılıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula girişinde bulunan Orhan Acar binası olarak bilinen noktada yıkım çalışması başlattı. Yıkılan binanın bulunduğu bölge yeşil alan, park, yol ve kavşak olarak değerlendirilecek.Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kula girişinde bulunan Orhan Acar binası olarak bilinen noktada yıkım çalışması başlattı. Yıkılan binanın bulunduğu bölge yeşil alan, park, yol ve kavşak olarak değerlendirilecek. Projeyle birlikte Kula’ya yeni bir sosyal alan kazandırılırken, trafiğin rahatlaması noktasında da önemli bir adım atılmış olacak.


Konuyla ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinatörü Önder Baştürk, “Kula Orhan Acar binası olarak bilinen noktada Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım çalışması başladı. Projenin hazır olduğunu ve Kula’ya yeni bir proje kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.


Orhan Acar ve çevresinde bulunan binaların kamulaştırıldığını hatırlatan Baştürk, “Bu noktada zorlu süreç olan Kamulaştırma çalışmalarını geride bıraktık. Bununla birlikte zaman kaybetmeden yıkım çalışmaları başladı. Yıkım çalışmalarının ardından projeyi hayata geçirmek adına gerekli adımları atacağız” diye konuştu.


Hürriyet