Manisa Saruhanlı'ya orta ölçekli OSB kurulacak!

Manisa Saruhanlı'ya orta ölçekli OSB kurulacak! Manisa Saruhanlı'ya orta ölçekli OSB kurulacak!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Saruhanlı’ya Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi kuracaklarını bildirdi..Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Saruhanlı’ya Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi kuracaklarını bildirdi.

Milletvekili Berber, 7 Haziran’da yapılacak seçim çalışmaları kapsamında Saruhanlı’da Ziraat Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile İlçe Milli eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen ve partililerle birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’ndaki ziyaretinde bir müjdeyi paylaşan Berber, Saruhanlı’ya kurulacak Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi için yer tespiti yapıldığını söyledi.

Saruhanlı’nın geçmişten bu yana talebi olan Orta Ölçekli Sanayi’yi ilçeye yakın zamanda kazandıracaklarını ifade eden Berber, "Bu iş için Saruhanlı Belediyemize ait uygun bir yer tespit ettik. Bizlerde bu ziyaretimizin bereketi olarak Belediyemize ait 84 dönümlük yer ile yanındaki kıraç alanlardan 50 dönüm daha ilave etmek üzere 130 dönüme ulaşan ve otoban çıkışına da çok yakın olan bölgeye bu yatırımı getireceğiz. Belediye Başkanımız Hüseyin Yaralı yeri temin edecek. Esnaf ve Sanatkarlar Odası da bununla ilgili Kooperatif çalışmasını başlatacak. Bizde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’mızdan Orta Ölçekli Sanayiler için verdiğimiz uzun vadeli sıfır faizli kredi ile bunun yapımını üstleneceğiz. Yer tahsisi ve Kooperatif çalışmaları tamamlandığı takdirde biz bu yıl içinde temel atıp inşaata başlayacağız. Hep birlikte hızlı davranırsak gelecek sene yaz ayında sanayimizi oraya yerleştirmeye başlarız.” dedi.

Saruhanlı’da yerel yönetimlerde destan yazmış bir belediyenin olduğunu, dolayısıyla bu hizmeti de en kısa sürede tamamlamayı amaçladıklarını dile getiren Berber sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim başladığımız işler herkes biliyor ki sürüncemede kalmaz, çok hızlı bir şekilde tamamlarız. Saruhanlımıza Orta Ölçekli Sanayimiz hayırlı olsun. Buraya dışarıdan gelecek yeni yatırımcılar da olacak. Bu ilçede yaşayan vatandaşlarımız için de yeni bir iş ve aş kapısı olacak. Saruhanlı’nın 50 yıllık makûs tarihi yenildi. Saruhanlı daha fazla çarpık bir sanayileşmeye girmeden bunun önlemini alıp planlı ve Orta Ölçekli Sanayiyi Saruhanlımıza kazandıracağız. Manisa merkezde yapacağımız Sanayi bölgesinden daha evvel burayı bitireceğiz. Bunun sözünü de buradan veriyorum.”


Milliyet