30 / 06 / 2022

Manisa Yunusemre kentsel dönüşümle yeniden inşa edilecek!

Manisa Yunusemre kentsel dönüşümle yeniden inşa edilecek!

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm hamlesini başlatan Yunusemre Belediyesi çalışmalarına hızla devam ediyor. Manisa Yunusemre kentsel dönüşümle yeniden inşa edilecek.Türkiye'de en büyük kentsel dönüşüm hamlesini başlatan Yunusemre Belediyesi, planların onaylanmasını beklerken; Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Ankara’da bir kez daha temasa geçti. 

 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüşen Başkan Çerçi, “Sayın Bakanımızla gerçekleştirdiğimiz toplantıda projemizin son rötuşlarını yaptık” diye açıklamada bulundu. 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile bir araya gelen Belediye Başkanı Çerçi ziyaretlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerimizi kapsayan iki büyük kentsel dönüşüm projemiz var. Planlamasını tamamladığımız projelerimizi geçtiğimiz Ağustos ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderdik. Bu süre içerisinde sık sık bakanlık yetkililerini ziyaret ederek süreç hakkında bilgi aldık. Sürecin önemli bir kısmını kat ettik. Bugün de Sayın Bakanımız ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda projenin son rötuşlarını yaptık. Yepyeni bir şehir inşa ediyoruz. Yıllardır uğraşıyoruz. Türkiye’nin en güzel kentsel dönüşüm projelerinden birini hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Proje tamamlandığında bu bölge Manisa’nın prestij bölgesi olacak. Hedeflerimiz büyük. Gelecek nesiller için gece gündüz çalışıyoruz. Bu projeden bütün vatandaşlarımız fayda görecek. Bizler de böyle güzel bir şehir merkezinin imarında görev aldığımız için gururluyuz. Gelecek nesillerin bizi hayırla yad edecek olması bizim için en önemli motivasyon kaynağı” dedi.