Manisa Yunusemre'de kentsel dönüşüm hızlanıyor!

Manisa Yunusemre'de kentsel dönüşüm hızlanıyor!

Yunusemre Belediyesi, 4 mahallede kullanım ömrünü tamamlayan konutları yenilemeyi, kentin merkezini oluşturmayı planladığı kentsel dönüşüm kapsamında çalışmalara devam ediyor. 

Yunusemre Belediyesinin ilçede hayata geçirmeye hazırlandığı ve hummalı bir çalışma yürüttüğü kentsel dönüşüm projesinde sona doğru geliniyor. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; onay sürecinin devam ettiği projeyle Türkiye’ye örnek bir kent merkezi oluşturulması planlanıyor. Kullanım ömrünü tamamlayan binaların yoğunlukta olduğu Laleli ve Mesir Mahallesi ile çarpık yapılaşmanın yaşandığı Mutlu ve Lalapaşa mahallelerini kapsayan projenin hangi aşamada olduğuna ilişkin bilgi veren Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Can Mercül, bu konuda çıkarılmak istenen spekülasyonlar itibar edilmemesini istedi. Can Mercül, “Bilindiği gibi imar planları onay sürecinde. Bu süreç tamamlandıktan sonra kentsel tasarım projeleri kesinleşecek. Daha sonra bütün hak sahipleri ile tekrar birebir görüşme yapacağız. Vatandaşlarımızın kesin kararı olmaksızın ne belediye ne de bakanlık olarak bu anlamda bir şey yapılması imkansız. Vatandaşlarımıza bütün daire metrekareleri yüzde 10 büyütülecek ve o şekilde teklif edilecek. Onun haricinde kafalarına takılan herhangi bir soru ile alakalı bir durum söz konusu olduğunda kentsel dönüşüm ofisimiz, kentsel tasarım müdürlüğümüzden bilgi alabilirler. Vatandaşlarımız ile yaptığımız birebir toplantılarımızı daha da sık yapacağız. Vatandaşlarımızı sağlıklı bilgilendireceğiz. Son günlerde çıkarılan spekülasyonlara kimse itibar etmesin” dedi.