Mardan Palace İstanbul'un minyatürünü andırıyor

Mardan Palace İstanbul'un minyatürünü andırıyor

Mimari yapısıyla İstanbul'un adeta minyatürü olan Mardan Palace Türkiye'de pek çok ilki bir araya getiriyor...


AST Group'un Türkiye'deki en önemli turizm yatırımı olan Mardan Palace, Antalya'nın Kundu Oteller Mevkii'nde, 180 bin metrekarelik alanda konumlanıyor. Otel, mimari yapısıyla; Dolmabahçe Binası, Kuleli Askeri Lise görünümünde tasarlanmış Anadolu Yakası, Avrupa Yakası, Kız Kulesi ve Galata Köprüsü ile İstanbul'un mükemmel bir minyatürünü andırıyor. Ana giriş kapısı, Dolmabahçe Sarayı'nın giriş kapısıyla aynı mimari özellikleri taşıyor. Antika mobilyalarla dekore edilen 2 bin 800 metrekarelik lobinin 21 metre yüksekliğindeki cam tavanı, geleneksel saray motifleriyle, el süslemeleriyle bezenmiş. İstanbul Boğazı şeklinde tasarlanmış, 16 bin metrekarelik dünyanın en büyük otel açık yüzme havuzlarından biri olan havuzun tam ortasında, Kızkulesi yükseliyor.

KAPALIÇARŞI DA VAR
Dünyaca ünlü Klafs şirketi tarafından tasarlanan 7 bin 500 m2 büyüklüğündeki lüks SPA, yüzme havuzunu çevreleyen, konukların "Sultan Gondol"larıyla ulaşımı için tasarlanmış 'Su Yolu', Mardan Palace'ı benzersiz kılıyor. Otel; 560 odası, Ana Restaurant'ın yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden örnekler sunan toplam 11 restoran ve 11 cafe barı, Şarap Mahzeni, Amfi-Tiyatro'su, bin 200 kişilik ve 800 kişilik iki büyük balo salonu ile hizmet veriyor. Ayrıca otelin lobisinde yer alan Kapalıçarşı'dan esinlenilerek tasarlanmış 'Kapalıçarşı Alanı' da dünya markalarıyla alışveriş imkanı sunuyor.

Sabah Emlak

Konuyla ilgili diğer gazetelerde yer alan haberler

Avrupa'nın en lüks oteli Antalya'da

Azeri işadamı tarafından yaptırılan otel, 1.4 milyar dolara mal oldu. Altın ve kristaller kullanılan otel için Mısır'dan da kum getirildi...

The times, "1.4 milyar dolar, (şaka değil gerçek)" ifadesini kullandı.

Otelin Avrupa'nın en lüks oteli olacağını yazan Times, pek çok bölümde altın kaplama kullanıldığını, restoranlarda kullanılan tabakların Hermes'ten olduğunu ve sadece tabak takımlarına 1.35 milyon dolar harcandığı belirtti.
Otel önündeki plaja Mısırdan 9 bin ton altın rengi kum getirildiğine de yer verilen haberde suit fiyatlarının ise 13 bin sterline kadar çıktığı belirtildi.

Ötelin şarap mahzeninde şişesi 2 bin 120 sterlin olan Château Lafite Rothschild'in 1996 şaraplarının bulunduğuna yer veriliyor.

Mardan Palace'ın resmi açılışının 1 Haziran'da yapılması bekleniyor.

EN PAHALI OTEL

- 10 bin m2 altın
- 500 bin kristal
- 23 bin m2 İtalyan mermeri
- 1.35 milyon $'a Hermes tabakları
- Akvaryumda 2 bin 400 balık yaşıyor (Milliyet)

İlgili haber

1.4 milyar dolarlık Mardan Palace Oteli Haziran'da açılacak