20 / 08 / 2022

Marmaray seferleri elektrik kesintisi nedeniyle 1 saat yapılamadı!

Marmaray seferleri elektrik kesintisi nedeniyle 1 saat yapılamadı!

Sabah saatlerinde Marmaray'ı kullanarak işe gitmek isteyenler kötü bir sürprizle karşılaştı. İstanbul'un iki yakasını denizin altından birleştiren Marmaray'da Üsküdar-Sirkeci yönünde çift yönlü olarak seferler elektrik kesintisi nedeniyle yapılamadı...İstanbul'un iki yakasını denizin altından birleştiren Marmaray'da Üsküdar-Sirkeci yönünde çift yönlü olarak seferlerin yapılamadığı belirtildi.


Sabah saatlerinde Marmaray'ı kullanarak işe gitmek isteyenler kötü bir sürprizle karşılaştı. Seferlerin yapılamadığını belirten görevliler, trenlerdeki yolcuları da indirdi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Komuta Kontrol Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada,  Marmaray  seferlerinin çift yönlü olarak enerji kesintisi nedeniyle yapılamadığı belirtildi.


TCDD'DEN AÇIKLAMA


TCDD Genel Müdürlüğü, Marmaray'ın Ayrılıkçeşme istasyonundaki elektrik ayırıcısındaki arıza nedeniyle seferlerin 1 saat durdurulduğunu açıkladı.


TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı internet sitelerinde Marmaray'da yaşanan arızayla ilgili haberlerin yer aldığı anımsatılarak, konuyla ilgili açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü bildirildi.


Bugün saat 07.20'de Ayrılıkçeşme istasyonunda bulunan elektrik ayırıcısındaki arıza nedeniyle Marmaray seferlerinin durdurulduğunun belirtildiği açıklamada, bütün sistemin emniyet ve güvenliği yeniden kontrol edildikten sonra saat 08.20'de trenlerin normal tarifeli seferlerine yeniden başladığı kaydedildi.  


Milliyet Gazetesi