Maximilian Stahl: Bina bitirme sigortası önemli!

Maximilian Stahl: Bina bitirme sigortası önemli!VHV Türkiye İrtibat Bürosu Genel Müdürü Maximilian Stahl, yeni yasal düzenlemelerle inşaat firmaları için zorunlu hale getirilen bina tamamlama sigortasının da çok önem kazandığını belirtti..


VHV Türkiye İrtibat Bürosu Genel Müdürü Maximilian Stahl, yeni yasal düzenlemelerle inşaat firmaları için zorunlu hale getirilen bina tamamlama sigortasının da çok önem kazandığını belirtti Almanya'da kefalet sigortası alanında lider konumda olan VHV, bilgi birikimini ve tecrübesini Türkiye'de yeni uygulamaya konulan kefalet sigortası ve yakında tanzim edilmeye başlanacak olan bina tamamlama sigortası alanlarında, Türk sigorta sektörü ile paylaşmak istiyor. Kamu İhale Kanunu'nda kefelet sigortalarının da geçerli teminat olarak kabul edilmesinin, ilgili ürüne olan talebi direkt olarak etkileyeceğini belirten VHV Türkiye İrtibat Bürosu Genel Müdürü G.F. Maximilian Stahl, bu değişikliğin ardından ürüne piyasadan gelen talepte büyük bir artış beklediklerini ifade etti. 

'Doğru analiz edilmeli' Stalıl, kefalet sigortalarına ek olarak, geçtiğimiz yıllarda inşaat sektöründe yaşanan tüketici mağduriyetleri göz önüne alınarak düzenlenen yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım'da yayımlanan 'Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik' ile inşaat firmaları için zorunlu hale getirilen bina tamamlama sifortasının da çok önem azandığını belirtti. 

Stalıl, iki ürünün doğru konumlandırıldığı takdirde, gayrimenkul piyasasında çok büyük bir sorunu ortadan kal- Maximilian dıracağma ve her iki Sta^' ürünün de sigorta şirketleri, aracı kurumlar ve tüketiciler tarafından doğru analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Stahl, tüm bunlara ek olarak, Kamu İhale Kanunu'nda kefalet sigortalarının da geçerli bir teminat aracı olarak kabul edilmesinin, bu poliçeye olan talebi doğrudan etkileyeceğini ve bu değişikliğin ardından bu ürünün piyasaya yayılarak çok talep gören bir ürün haline geleceğini öngörüyoruz." dedi. 


Milliyet