Mayra Yapı'dan konkordato açıklaması!

Mayra Yapı'dan konkordato açıklaması!

1989'dan beri inşaat sektöründe faaliyette bulunan, otel, iş ve ticaret merkezleri, toplu konutlar, akaryakıt istasyonları, sanayi yapıları, hastane gibi sayısız özel projeye imzasını atan Mayra Yapı, konkordato proje tasdik sürecini başarı ile tamamladı...


'Yarını inşa eder' sloganı ile inşaat sektöründe adından sıkça söz ettiren Mayra Yapı, mali sıkıntıları aşamayınca konkordato talep etmişti. Şirket, 4 Mart 2021 tarihinde konkordato proje tasdik sürecini başarı ile tamamlayarak normal sürece geçtiklerini açıkladı. 

Mayra İnşaat ve Yapı Teknolojileri Limited Şirketi'nin geçici mühlet kararı 25 Mayıs 2019 tarihinden itibaren 2 ay süre ile ertelenmişti. 4 Mart'ta yapılan tasdik yargılamasına ilişkin duruşmanın ardından Mayra Yapı faaliyetlerini normal düzene getirdi.

Mayra Yapı

Mayra Yapı'nın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde: 

"Yarını inşa eder sloganıyla faaliyet gösteren ve şirket, otel, iş ve ticaret merkezleri, toplu konutlar, akaryakıt istasyonları, sanayi yapıları, hastahane gibi sayısız özel projeye imza atan Mayra Yapı, 2019 yılında girdiği konkordato proje tasdik sürecini, çeyrek asrı aşkın tecrübesiyle başarı ile tamamlayarak Mart 2021 tarihi itibariyle ticari faaliyetlerini normal düzene getirmiş bulunmaktadır. 

1 milyon metrekare inşaatı tamamlayan ve yaptığı projeler sonucu binlerce insanın yüzünü güldüren Mayra Yapı, yine aynı heyecan ile çalışıp; dürüst, adil ve insan odaklı iş yapma modelini sürdürerek yarınları inşa etmeye ve kaliteli yaşam üretmeye devam ediyor."