Mehmet Gür: Siyasi istikrar konut satışlarına yansımaya başladı!

Mehmet Gür: Siyasi istikrar konut satışlarına yansımaya başladı!

CNR Expo 2014 emlak Fuarı'nda sektörün önemli temsilcileri bulunuyor. konut satışı da hedefleyen firmalar, ileriye dönük yatırımlarda da bulunuyorlar. Ortadoğu Grup CEO'su Mehmet Gür, Milliyetemlak.com'a fuarı ve konut sektörünü değerlendirdi...CNR Expo 2014 emlak Fuarı'nda sektörün önemli temsilcileri bulunuyor. konut satışı da hedefleyen firmalar, ileriye dönük yatırımlarda da bulunuyorlar.


Ortadoğu Grup CEO'su Mehmet Gür, Milliyetemlak.com'a fuarı ve konut sektörünü değerlendirdi. İşte detaylar...


Bengü Öner: Mehmet Bey, fuarla ilgili bir değerlendirme alabilir miyiz?


Mehmet Gür: Fuarımız iyi başladı. Herhalde bereketli bir fuar olacak öyle gözüküyor. Yabancı, özellikle Arap kökenli misafirlerimiz ağırlıkta gözüküyor şu anda. Türk halkının da hafta sonu yoğunlaşacağını tahmin ediyoruz.


Bengü Öner: Satış beklentiniz nasıl?


Mehmet Gür: Satış beklentimiz var. Fuara çıkmamızın nedeni hem satış hem de tanıtım yapmak. Bu yüzden inşallah olumlu sonuçlar çıkacak diye bekliyoruz.


Bengü Öner: Peki Ortadoğu Grup olarak gelecek dönemle ilgili beklentileriniz neler?


Mehmet Gür: Türkiye'deki siyasi yapının getirdiği bir etki var. Seçimler konut satışlarında bir yavaşlama oluşturdu. Ama artık seçimler bitti istikrarlı bir tablo oluşmaya başladı. Şu anda satışlarımız da zaten bunu gösteriyor. Şimdiden satışlara yansımaya başladı.Milliyet