Melikgazi Belediyesi 15 milyonluk arsa sattı!

Melikgazi Belediyesi 15 milyonluk arsa sattı!Melikgazi Belediyesi'ne ait Mimarsinan Bahçelievler ve Kayapul, Becen, Eğribucak, Yazı Bağları, Karacaoğlu, Selçuklu, Yeşilyurt, Gökkent, Osmanlı, Sakarya, Karacaoğlu, Gesi, Gesi Kayabağ, Turan, Anbar mahallelerindeki 54 arsa ihale ile satışa sunuldu.


Melikgazi sınırları içerisindeki 16 ayrı mahallede bulunan arsaların büyüklüklerinin 152 metrekare ile 4 bin 154 metrekare arasında değiştiğini ve ticaret parselli arsaların satışına daha çok ilgi gösterildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, 54 arsadan 52 arsanın satışının gerçekleştirildiğini diğer 2 arsanın ise 15 gün süre ile pazarlığa bırakıldığını söyledi. Açık teklif usulüyle ihale yapıldığını anımsatan Başkan Büyükkılıç “İhalemize katılımın yoğun olması son derece sevindiricidir. Satışı yapılan arsalardan 15 milyon 100 bin TL gelir elde ettik. Şehrimiz ekonomisinin canlanmasına vesile olacak ve katkı sağlayacak ihaledeki amacımız Melikgazimizin hizmetlerine imkân sağlamaktır. Belediye olarak bu arsa satışları ile özellikle kooperatifler için ucuz arsa ürettiğimiz gibi arsa spekülasyonları da önlemiş oluyoruz. Satışa sunulan tüm arsalar imar planlı olup, planlı gelişmeye, büyümeye ve yapılanmaya yön verilmektedir. Arsa satışından elde edilen gelir ile yine bu bölgelere asfaltlama, park yapımı gibi hizmetler geri dönecek. 15 milyon gelir, 15 kapalı semt pazar yeri, 10 sosyal ve spor tesisi demektir” ifadelerini kullandı. Mülkiyeti belediyeye ait arsaların Melikgazi Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılan ihaleye katılımın yoğun olduğunu ifade eden Büyükkılıç, 16 ayrı bölgedeki yer alan 37 konut arsası, 11 ticaret alanı ile 4 bağ ve sayfiye alanı, 2 yapılı evin satışa sunulduğunu kaydetti.


Hürriyet 


Haber Deniz Postası Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


Mülkiyeti Melikgazi Belediyesine ait Mimarsinan Bahçelievler, Mimarsinan Kayapul, Becen, Eğribucak, Yazı Bağları, Karacaoğlu, Selçuklu, Yeşilyurt, Gökkent, Osmanlı, Sakarya, Karacaoğlu, Gesi, Gesi Kayabağ, Turan, Anbar gibi mahallelerinde olmak üzere 54 arsa ihale ile satışa sunuldu.


Ticaret arsalarına ilgi

16 ayrı mahallede bulunan arsaların büyüklüklerinin 152 m2 ile 4.154 m2 arasında değiştiğini ve ticaret parselli arsaların satışının daha çok ilgi gösterildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, 54 arsadan 52 arsanın satışının gerçekleştirildiğini diğer 2 arsa ise 15 gün süre ile pazarlığa bırakıldığını söyledi.


Bağ ve sayfiye alanları

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45. Maddesine istinaden Açık Teklif Usulüyle ihale yapıldığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç "İhalemize katılımın yoğun olması son derece sevindiricidir. Satışı yapılan arsalardan 15 milyon 100 bin TL gelir elde ettik. Şehrimiz ekonomisinin canlanmasına vesile olacak ve katkı sağlayacak ihaledeki amacımız Melikgazimizin hizmetlerine imkan sağlamaktır. Belediye olarak bu arsa satışları ile özellikle kooperatifler için ucuz arsa ürettiğimiz gibi arsa spekülasyonları da önlemiş oluyoruz. Satışa sunulan tüm arsalar imar planlı olup, planlı gelişmeye, büyümeye ve yapılanmaya yön verilmektedir. Arsa satışından elde edilen gelir ile yine bu bölgelere asfaltlama, park yapımı gibi hizmetler geri dönecektir. 15 milyon gelir 15 kapalı semt Pazar yeri, 10 adet sosyal ve spor tesisi demektir" dedi.


Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi

Mülkiyeti Belediyeye ait arsaların Melikgazi Belediyesi Encümen Salonunda yapılan ihaleye katılımın yoğun olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, 16 ayrı bölgedeki yer alan 37 konut arsası, 11 ticaret alanı ile 4 bağ ve sayfiye alanı, 2 adet yapılı ev'in satışa sunulduğunu sözlerine ekledi.


Deniz Postası