Melikgazi'de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Melikgazi'de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor! Melikgazi'de kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Karacaoğlu Mahallesinde inşa edilecek olan sosyal konutlarda daire vererek anlaşma sağlanan mülk sahiplerinin boşalttığı yerlerinin yıkım çalışması alanı gezerek incelemeler yaptı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Karacaoğlu Mahallesinde hayata geçirilecek olan sosyal konutlarda daire vererek anlaşma sağlanan mülk sahiplerinin boşalttığı yerlerinin yıkım çalışmasını inceledi. 

Milliyet'te yer alan habere göre kimsenin evini başına yıkmadan her zaman karşılıklı gönül rızasıyla ev sahibi yaptıklarını dile getiren Başkanı Memduh Büyükkılıç"Melikgazi Belediyesi olarak bir taraftan Kentsel Dönüşüm Çalışması devam ederken, diğer taraftan mülk sahipleri ile yeni anlaşmalar yaparak çalışma alanını genişletiyoruz. Karacaoğlu Mahallesinde karşılıklı anlaşma ile yeni blokların inşasına başlayacağız. Arsa sahipleri ile yapılan anlaşmalar neticesinde ev sahipleri mülklerini yıkarak bizlere arsaları teslim edecekler bizde bu alanlara modern, sağlıklı ve depreme dayanıklı evler yaparak kendilerine teslim edeceğiz” diye açıklama yaptı. 

Kentsel dönüşüm projeleri ile semtlerin geliştiğini, güzelleştiğini ve yenilendiğini söyleyen Başkan Memduh Büyükkılıç, Karacaoğlu Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin tamamlanması ile hak ettiği yeri alacağını de ifade etti.