Melikgazi'de muhtelif yapıların restorasyonuna onay!

Melikgazi'de muhtelif yapıların restorasyonuna onay! Melikgazi'de muhtelif yapıların restorasyonuna onay!

Kayseri Melikgazi Belediyesi, kültürel ve tarihi dokunun korunması amacıyla muhtelif  yapıların bakım, onarım ve restorasyon çalışmaları için Meclis’ten onay aldı.Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, kültürel ve tarihi dokunun korunması kapsamında muhtelif yapıların bakım, onarım ve yenileme işlerinin Belediye tarafından yapılabilmesi için Meclis'ten yetki ve onay aldıklarını açıkladı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; tarihi eserlerin bilinçli bir şekilde korunması ve yaşatılması için gerekenleri anlatan Başkan Mustafa Palancıoğlu, tarihi mekanların günümüz hizmetine sunulması çalışmaların büyük bir hızla ve seri şekilde sürdüğünü açıkladı.

Yapılması planlanan işlerin belediye tarafından yapılabilmesi için belediye meclisinden yetki aldıklarını açıkladı

 Başkan Mustafa Palancıoğlu, şu açıklamalarda bulundu: “Melikgazi Belediyesi olarak gerçekleştirilen çalışmalar belediyecilik adına referans gösterilmektedir. Tarihi eser ve yapıları koruyor ve kolluyoruz. Bununla birlikte günümüzün hizmetine sunarak modern yapılar yarında tarihi mekânların yan yana hizmet vermesini sağlıyoruz. Aslına uygun onarılan konaklar, köprüler, çeşmeler ve külliyeler günümüz halkına hizmet veriyor. Şimdi Belediye Meclis kararı ile yine tarihi mekânların onarımı ve bakımı ve günümüz kültürel hizmetine sunulması için oybirliği ile yetki aldık.”