Meram Aksinne Evleri'nin temeli atıldı!

Meram Aksinne Evleri'nin temeli atıldı! Meram Aksinne Evleri'nin temeli atıldı!

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Aksinne Evleri Konut Yapı Kooperatifinin temeli gerçekleştirilen tören ile atıldı. Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Aksinne Evleri Konut Yapı Kooperatifinin temeli atıldı. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Verdiğimiz sözlerin ötesinde, günün yeniden şekillenen ihtiyaçlarına belediye olarak koşmanın, olumlu yanıt vermenin mutluluğu ile doluyum” dedi. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Meram Belediyesinin her alanda yaptığı yatırımlarla farkını ortaya koyduğunu dile getiren Başkan Toru, “Hizmette sınır tanımadığımıza bugüne kadar yaptığımız eserler şahittir. Beş yıla yakın bir süredir sizlere hizmet ederken tek amacımız; sizlerin yaşantılarınızı belediye hizmetleri açısından yukarılara taşımaktı. Sizlerden gelen talepleri birlikte değerlendirerek, sizler için en iyi olanı yapmanın gayretiydi. Gecemizi ve gündüzümüzü geleceğin daha müreffeh bir Meram’ını oluşturmak için çalışmayla geçirdik. Laf değil icraat yaptık, eser ortaya koyduk. Meram Belediyesi olarak mesai arkadaşlarımla birlikte çalışmayı ve projeler üretmeyi kendimize rehber edindik. Geçtiğimiz aylarda Aymanas Evleri’nden sonra bugün burada 846 dairelik Aksinne Evlerinin temelini atıyoruz. Meramlılara bir müjdeyi daha buradan vermek istiyorum. Yaklaşık bin 650 dairelik Uluırmak Evleri ile yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Tüm hemşehrilerimi bu projeye başvurmaya davet ediyorum. Birçok kişi bir ilçe belediyesi olarak bu kadar büyük bir alanda dönüşüm yapamayacağımızı düşünüyordu ama biz bugün üst üste yeni projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz ” diye açıklama yaptı.

Kentsel dönüşüm alanında da birçok belediyenin gıpta ile baktığı büyüklükte bir alanı, çok kısa bir süre içerisinde neticelendirdiklerini de söyleyen Toru, Meram’ın gelecek elli yılına damga vuracak projeleri bir bir hayata geçirirken gelecekten aldıkları emaneti daha da ileriye taşımanın azminde olduklarını belirtti. Başkan Toru, sözlerini şöyle sürdürdü “Bugün, burada temelini atacağımız Aksinne Evleri; özellikle orta gelirli ailelerimiz için bir umut ışığıdır. Sıcak bir yuva özlemi çeken vatandaşlarımız için belediyemiz öncülüğünde kurulan bu kooperatifle, inşallah birçok ailemiz evlerine kavuşmuş olacaklardır. Vatandaşlarımızın yoğun ilgisi, aynı zamanda belediyemize olan güvenlerini yansıtması açısından da önemlidir. 846 dairelik bu dev proje, bölgemizdeki eksikliği hissedilen sağlıklı konut olması dolayısıyla da önem kazanmaktadır. Belediyemiz her alanda öncü olmayı sürdürecektir. Siz isteyin, biz yapalım. belediyemizin imkanları sonuna kadar Meramlının emrindedir. Ben ve arkadaşlarım sizlere hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.” dedi.