Mersin'de yeni imar planları hazırlanıyor!

Mersin'de yeni imar planları hazırlanıyor! Mersin'de yeni imar planları hazırlanıyor!

Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinde ele alınan 1/5 binlik imar önemli olduğunu açıkladı.
Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) Başkanı Nesim Ekinci, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinde ele alınan 1/5 binlik imar önemli olduğunu açıkladı.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; MERYAP Başkanı Ekinci, yaptığı yazılı açıklamada, uzun yıllardır Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi toplantılarında görüşülmesine kesin gözüyle bakılan ancak bir türlü gündeme alınmayan 1/5 binlik imar planının son meclis toplantısında ele alındığını dile getirdi.

 

Mersin yeni imar planları hakkında açıklamalar yapan Ekinci şunları söyledi; "Ekonomi odaklı projeler ve turizm çalışmalarıyla birlikte önemli bir atılım yapan kentin 9 yıldır kaybettiği yatırımcı potansiyelinin daha ciddi kayıplara ulaşmaması için meclisten kısmen de olsa geçen 5 binlik planlar hayati önem taşıyor. Mersin'in idari sınırları kapsamında ilin alt ölçekli planlarını koordine edecek, arazi kullanım kararlarını bir stratejik yaklaşım içerisinde kurgulayacak, kentin küresel, ülkesel ve bölgesel düzeyde potansiyellerini geliştirerek, geleceğe taşıyacak olan 1/5 bin ölçekli Nazım İmar Planı'nın meclisten geçmesi tarihi bir adım. Bu zafer, Mersin’indir. Yıllardır kentin ve yatırımların önünü tıkayan plansızlığa son verilmesi için atılan bu adımı destekliyoruz. Şimdi gözler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına çevrildi. Bakanlığın da bir an önce plana onay vermesini bekliyoruz. İnşallah bu planlar çektiğimiz emeğe, zaman kaybına değer."