Merter Carrefour resmen el değiştirdi

Merter Carrefour resmen el değiştirdi

Perakende sektörünün yıllardır hayata geçmesini beklediği Merter projesini gerçekleştirecek Multi Turkmall ve Apollo, proje ile ilgili bilgileri ilk kez Perakende Fuarı'nda kamuoyuyla paylaştı. Proje, Multi Turkmall'un Forum İstanbul ve Forum TEM'den sonr

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!Arazisi, İstanbul'un en büyük ilçelerinden Bakırköy'de, hipodroma çok yakın bir mevkide, E-5 karayolu üzerinde yer alan projeye, otoyoldan giriş ve çıkış direkt olarak sağlanabiliyor. 150.000 m2'lik kiralanabilir alana sahip olacak projede; Carrefour hipermarket, sinema, yerli ve yabancı markaların bulunduğu 300'e yakın mağaza ve yeme içme alanları yer alacak. Merter Projesi, alışveriş ve yaşam merkezinin yanı sıra, 16.000 m2`lik ofis alanı da bulunduracak. Projenin konsept tasarımı Tabanlıoğlu Mimari'ye ait. 2008'de başlanacak proje, 2010 yılında ziyaretçileri ile buluşacak.Multi Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu, "İstanbul'un en önemli ilçelerinden Bakırköy'e, perakende sektörünün uzun zamandır beklediği bir alışveriş ve yaşam merkezi kazandıracağız. Merter projesi, Forum İstanbul'dan sonraki en büyük projemiz olacak." açıklamasını yaptı.Multi Turkmall Hakkında:


Avrupa Gayrimenkul sektöründe lider Multi Corporation'ın Türkiye iştiraki olan Multi Turkmall, alışveriş merkezleri, ofisler ve konutu da içeren çok amaçlı projeler geliştirir, bu projelere yatırım yapar ve yönetir. Genel Merkezi Hollanda'da bulunan ve Almanya, Fransa, İspanya, İtalya gibi 20'den fazla Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren Multi'nin projeleri yenilikçi doğaları, mimari kalitesi ve kent tasarımına duyarlılığı ile uluslararası standartlar taşır.Multi Turkmall'un projeleri bir şehrin ya da bölgenin yeniden canlanmasında önemli rol oynar. Tasarımın yerel kültüre uygunluğunu esas alan Multi Turkmall'un projeleri bulundukları bölge ile uyum içindedir.

İstanbul merkezli Multi Turkmall, "Forum" isimli alışveriş merkezlerini kapsayan geniş portföyüyle Türkiye gayrimenkul sektöründe liderdir. Multi Turkmall'un, 2006 yılında İzmir'de ve 2007 yılında Mersin'de açılan Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinin yanı sıra, Denizli, Trabzon, Ankara, Aydın, İstanbul, Antalya, Kayseri, Diyarbakır, Nevşehir ve Gaziantep gibi Türkiye'nin çeşitli illerinde inşa ve geliştirme aşamasında bulunan 25 projesi bulunmaktadır. Sürekli büyümeyi kendine ilke edinen Multi Turkmall, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Makedonya ve Yunanistan'daki faaliyetlerini İstanbul Merkez ofisinden yürütmektedir.
Apollo Gayrimenkul Danışmanlık Hakkında


Apollo Gayrimenkul Danışmanlık (Apollo), sektöründe uzman, uluslararası bir gayrimenkul yatırım fonu yönetim şirketidir. 1995 yılından beri özellikle Avrupa'ya yatırım yapan şirket, ikinci Avruoa Fonu olan Apollo Real Estate Fund II, L.P.'yi Şubat 2005'te 600 milyon dolara tamamladı. Apollo halen üçüncü Avrupa Fonu, Apollo Real Estate Fund III, L.P.'yi 1,3 milyar dolara tamamlamaktadır.Apollo Gayrimenkul Danışmanlık, 1993 yılında New York merkezli Apollo Organisation'a bağlı olarak kurulmuştur. Apollo Organisation kurulduğu 1990 yılından bu yana 30 milyar doların üzerinde özsermaye yönetmiştir. Şirketi, kurucularından William Mack yönetmektedir. Pek çok gayrimenkul yatırım fonunun genel partneri olarak hizmet veren şirket, 7 fon ve 3 kurumsal ortaklığa yayılmış yaklaşık 7 milyar dolar özsermaye sahibidir. Toplam değeri 30 milyar doların üzerinde 350'den fazla işlemde yatırım yapmış olan Apollo, 1995 yılından beri faaliyet gösterdiği Avrupa'da 14 ülkede, 1,4 milyar dolarlık 90 işleme yatırım yapmıştır.pus