25 / 05 / 2022

Mesut Akgül Mamak yatırımlarını anlattı!

Mesut Akgül Mamak yatırımlarını anlattı!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti. Başkan Akgül, Mamak Belediyesi tarafından hayata geçen ve başlatılacak olan projeler ile ilgili Bakan Kılıç’a detaylı bilgi verdi...
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ü makamında ziyaret etti. Mamak Belediyesi tarafından hayata geçen ve başlatılacak olan projeler ile ilgili Bakan Kılıç’a detaylı bilgi veren Akgül, gençlerden başarı bekliyorsan önce onlara kaliteli tesis sunacaksın anlayışı ile yoğun bir faaliyet sürdürdüklerini kaydetti. Mamak’ın bir değişim ve gelişim sürecinde olduğunu kaydeden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu değişim sürecinin önemli projeler ve ciddi yatırımlarla hızlandırıldığını kaydederek, “Mamak Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmaları yakından takip ediyoruz” dedi.

 
Mamak’ta tesisleşme hamlesi

“Sporun Başkenti Mamak” sloganıyla yola çıktıklarını kaydeden Akgül, “Yüzme havuzundan gençlik ve spor merkezlerine, 5000 kişilik spor salonundan şehir stadına kadar birbirinden modern tesisleri geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek adına hizmete açtık” dedi. Tesisleşme hamlesinin ardından sporda ardı ardına başarılar elde ettiklerini belirten Akgül, “İmkân sunulan gençlerimiz aldığı başarılı derecelerle neler yapabileceklerini gösterdi. Biz tesislerimizi yaparak gençlerimizi enerjisini doğru yerlerde harcamalarını sağladık” dedi. Akgül ziyaretinden dolayı Bakan Kılıç’a teşekkür etti.Mamak BelediyesiHaber Milliyet  Ankara  Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ak Parti Mamak İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği Mart Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda 7 yıllık Belediye Başkanlığı süresince yapmış olduğu çalışmalar ve geriye kalan üç yıl içinde yapacağı projeleri açıkladı. 


Mamak'a milyonlarca liralık yatırım yaptıklarını ve bu yatırımları sürdürdüklerini belirten Akgül, "25 yıldır yapılmayan yatırımları Mamak'a kazandırdık. 30'un üzerinde dev tesisi Mamaklıların hizmetine sunduk. Mamak'ın geleceğine miras bırakacağımız güzel eserler ve nitelikli projelere odaklandık. Bu kadar kısa bir zamanda yani 7 yıllık sürede Mamak'a kazandırdığımız hizmetlerimizi bir kenara koyun, bizden evvel ki 25 yılı bir kenara koyun kıyaslamasını yapın" dedi. 


Mamak Belediyesi Prof Dr Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Ankara Milletvekili ve Meclis İdari Amiri Ahmet Gündoğdu, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Grup Başkant vekili Faruk Gültekin, Meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ve partililer katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, 1 Kasım Seçimlerinden sonra, seçim yapılacakmış gibi çalıştıklarının altını çizerek "İnşallah nice yıllar AK kadrolar ile Mamak'a hizmet ederiz" dedi. AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Akgül'e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 


Yatırımlarımız senedimizdir 

Mamak Belediyesi olarak çok büyük projeler ile yola çıktıklarını ifade eden Akgül, vatandaşların hayatını kolaylaştıran, onlara dokunan yüzlerce projeyi 7 yılda hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Bütçe, yatırım gücü ve borçlanma oranları gibi mali kriterler açısından belediye bütçesini artırarak, 2014 yerel seçimleri için hazırladıkları seçim beyannamesinde söz verdikleri tüm çalışmaları gerçekleştireceklerini belirten Akgül, "Yatırımlarımız senedimizdir. Bunlar vaat değil, taahhüttür. Her bir kuruşumuzu Mamak için hizmete, yatırımlara ve icraatlara dönüştürdük, yükselen bir değeriz " dedi. 


Dönüşümde kendini ispatladı 

Ulaşımdan kentsel dönüşüme, spordan sosyal belediyeciliğe, tarihi ve kültürel mirastan alt yapı ve çevreye kadar her alanda Maınak'ı geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçirdiklerini vurgulayan Akgül, yapılan yatırımlarla Mamak'm bir cazibe merkezi haline geldiğini ve değerinin arttığını kaydetti. Gecekondu konusunda ciddi adım attıklarını belirten Akgül, Mamak'ta gerçekleşen önemli yatırımların belediye-halk bütünleşmesiyle sağlandığını kaydetti. Mamak'ın kentsel dönüşümde örnek ve öncü bir ilçe olduğunu belirten Akgül, Mamak'ın dönüşümü için dev adımlar attıklarını ve ilçenin adeta yeniden inşasını planladıklarının altını çizdi. 


İlçeye ilkleri yaşatan bir belediye olduklarını kaydeden Akgül, "Yüzme havuzu, 5 bin kişilik kapalı spor salonu, şehir stadı, sanayi alanları, aile merkezleri, planetarium kule, kongre merkezi, gençlik merkezi, kültür merkezleri, konaklar, kapalı pazaryerleri gibi birçok ilki de Mamak'a kazandırdık. Bu yatırımlar ilçemize, sosyal ve kültürel olarak ciddi katkı sunuyor" diye konuştu. 


Yeni projeler geliyor 

Mamak'ın kalkınması ve gelişmesi noktasında ekip olarak güzel bir ivme yakaladıklarını belirten Akgül, birçok projenin temelini attıklarını ve bunların yapımının sürdüğünü, yeni projelerin de yakında temelini atacaklarını belirterek, belediye-hükümet koııağıticaret merkezi- kent meydanı, Mamak Şehir Parkı, Kıbrıs Kanyonu ve Mesire Alanı, Yeni Mamak Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Kutludüğün Atıcılık ve Binicilik Tesisi, Buz Pateni Pisti, aile merkezleri, kapalı pazarlar, tarihi mahalle camileri, köy konakları, ağız ve diş sağlığı hastanesi ve hayata geçecek diser projeleri paylaştı. 


Milliyet AnkaraBu haber Sabah Gazetesi'nde şöyle yer aldı:


Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda başkanlık sürecindeki çalışmalarını ve geriye kalan üç yıldaki projelerini anlattı

Mamak'a milyonlarca liralık yatırım yaptıklarını ve bu yatırımları sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Mesut Akgül "25 yıldır yapılmayan yatırımları Mamak'a kazandırdık. 30'un üzerinde dev tesisi Mamaklıların hizmetine sunduk. Mamak'ın geleceğine miras bırakacağımız güzel eserler ve nitelikli projelere odaklandık. Bu kadar kısa bir zamanda yani 7 yıllık sürede Mamak'a kazandırdığımız hizmetlerimizi bir kenara koyun, bizden evvel ki 25 yılı bir kenara koyun kıyaslamasını yapın" dedi.


YATIRIMLARIMIZ SENEDİMİZ

Mamak Belediyesi olarak çok büyük projeler ile yola çıktıklarını ifade eden Başkan Akgül, vatandaşların hayatını kolaylaştıran, onlara dokunan yüzlerce projeyi 7 yılda hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Bütçe, yatırım gücü ve borçlanma oranları gibi mali kriterler açısından belediye bütçesini artırarak, 2014 yerel seçimleri için hazırladıkları seçim beyannamesinde söz verdikleri tüm çalışmaları gerçekleştireceklerini belirten Akgül, "Yatırımlarımız senedimizdir. Bunlar vaat değil, taahhüttür. Her bir kuruşumuzu Mamak için hizmete, yatırımlara ve icraatlara dönüştürdük, yükselen bir değeriz" dedi. Ulaşımdan kentsel dönüşüme, spordan sosyal belediyeciliğe, tarihi ve kültürel mirastan alt yapı ve çevreye kadar her alanda Mamak'ı geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçirdiklerini vurgulayan Akgül, yapılan yatırımlarla Mamak'ın bir cazibe merkezi haline geldiğini ve değerinin arttığını kaydetti. Gecekondu konusunda ciddi adım attıklarını belirten Akgül, Mamak'ta gerçekleşen önemli yatırımların belediye-halk bütünleşmesiyle sağlandığını kaydetti. Mamak'ın kentsel dönüşümde örnek ve öncü bir ilçe olduğunu belirten Akgül, Mamak'ın dönüşümü için dev adımlar attıklarını ve ilçenin adeta yeniden inşasını planladıklarının altını çizdi.


MAMAK İLKLERİ YAŞADI

Akgül, "Yüzme havuzu, 5 bin kişilik spor salonu, şehir stadı, sanayi alanları, aile merkezleri, planetarium kule, kongre merkezi, gençlik merkezi, konaklar, kapalı pazar yerleri gibi birçok ilki Mamak'a kazandırdık" diye konuştu.
Sabah