Mevlana Üniversitesi kampüsü Selçuklu mimarisinde olacak!

Mevlana Üniversitesi kampüsü Selçuklu mimarisinde olacak!

Gevher Sultan Eğitim, Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfi (GESAV) tarafından kurulan Mevlana Üniversitesi, 2009 yılının temmuz ayında eğitim hayatına başladı

Gevher Sultan Eğitim, Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakti (GESAV) tarafından kurulan Mevlana Üniversitesi, 2009 yılının temmuz ayında eğitim hayatına başladı. Afyon yolunda tramvay hattı üzerinde, Rixos Hotel'in bitişiğindeki kampus, 100 bin metrekare arazi üzerinde yaklaşık 30 bin metrekarelik kapalı alanda eğitim veriyor.

Üniversite kampüsünde, resmi müsabakaların yapılabileceği spor salonu, spor ve sağlık merkezleri, 1250 metrekare büyüklüğünde kütüphane, sinema salonları, kongre merkezi, eğlence merkezi, kafeteryalar, yemekhane, derslikler, modern altyapı ile donatılmış laboratuarlar ve otopark imkanı da bulunuyor.

Kalıcı kampus olan Esentepe Kampusu için ise hem Rbcos kampüsüne, hem de tramvay hatuna yakın hazineden tahsis edilen 450 bin metrekare arazi üzerinde proje çalışmaları devam ediyor. Öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği barınma, ulaşım, sosyal, sağlık,spor ve eğlence ile tüm fırsatların en konforlu sunulacağı kampüste eğitim binaları, Selçuklu mimarisinde gayet modern bir şekilde tasarlandı.

Şehir merkezinde üniversiteye ait arsa üzerinde 41 bin metrekare kapalı alam olan ve 400 yatak kapasiteye kadar çıkabilen Tıp Fakültesi ve Hastanesi projesinde son aşamaya gelindi. Akıllı bina konseptinde son teknolojinin kullanılacağı hastane, üniversite bünyesinde bulunan Tıp ve Eczacılık Fakülteleri, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu eğitiırderinin uygulama ve araştırma çalışmalarına hizmet edecektir.
Milliyet