Michigan State Üniversitesi'nden İzmir'in kentsel dönüşüme yoğun ilgi!

Michigan State Üniversitesi'nden İzmir'in kentsel dönüşüme yoğun ilgi!ABD'deki Michigan State Üniversitesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi aldı. Konuk akademisyenler, araştırma yapmaları için İzmir'e öğrenci göndermek istediklerini de söyledi.


Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Michigan State Üniversitesi,  İzmir  Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret ederek kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi aldı. Konuk akademisyenler, araştırma yapmaları için İzmir'e öğrenci göndermek istediklerini de söyledi. 


Katip Çelebi Üniversitesi ile "Kentsel dönüşümün etkileri" konulu ortak çalışma yürüten Amerika Michigan State Üniversitesi yetkilileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muhittin Selvitopu ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Suphi Şahin, Michigan State Üniversitesi Planlama, Tasarım ve İnşaat Bölümü Müdür Yardımcısı Prof. Mark I Wilson ve Küresel Programlama Bölümü Müdürü Kyungsik irene Shim ile Katip Çelebi Üniversitesinden Doç. Dr. Mehmet Çete ve Yrd. Doç. Dr Yakup Eğercioğlu'na, kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi.İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kent genelinde yürütülen çalışmalar hakkında sunum yapan ve bilgi veren Muhittin Selvitopu, Kadifekale'nin afet yaşanmadan önlem alınan ender projelerden biri olduğunu vurgulayarak, kentin genelinde devam eden tüm kentsel dönüşüm çalışma alanlarında "sosyal dönüşümü" ön planda tuttuklarını vurguladı. 


Anayurt Gazetesi