Milestone, 500 milyon dolarla yatırıma geldi

Milestone, 500 milyon dolarla yatırıma geldi

İngiliz-Türk ortaklığı ile kurulan gayrimenkul yatırım grubu Milestone Capital Partners, Türkiye'de 500 milyon dolarlık yatırım hedefliyor.Milestone Capital Partners Yönetici Ortağı Kerem Mavituncalılar, "Türkiye'de istikrarın hakim olmasıyla sıcak paranın tam tersi kalıcı ve ekonomiye katkıda bulunan soğuk para yatırımları da hızla artıyor. Milestone, hem yerli hem de yabancı kimliği olan bir yatırım grubu olarak önümüzdeki süreçte Türkiye'de 500 milyon dolarlık bir yatırım hedefliyor" diye konuştu. Milestone, Türkiye'de konut sektörü başta olmak üzeri arazi geliştirme projelerinden kentsel dönüşüm yatırımlarına kadar birçok alanda yatırımcılara ihtiyaç duydukları hizmetleri, gerek kendi bünyesindeki gerekse dışardan oluşturduğu kaynaklar yardımı ile sağlayacak.

50 MİLYAR DOLARI YÖNETİYOR: Milestone Capital Partners, önceki akşam bir tanıtım toplantısı düzenleyerek Türk siyasi, ekonomi ve finans dünyasının önde gelen isimlerini biraraya getirdi. Cemil Çiçek ve Faruk Özak'
ın da aralarında bulunuduğu çok sayıda bakan ve milletvekilinin de katıldığı toplantıda konuşan Milestone CEO'su Dr. Mark Daniell, sözlerine Türkiye'de yabancı firmalar için yatırım ortamında yaptığı iyileştirmeler için hükümet üyelerine teşekkür ederek başladı. Marc Daniel, dünya genelinde 50 milyar dolarlık bir fonu yönetiyor.

GELECEĞİNİZ DAHA PARLAK: Marc Daniel Türkiye'nin geleceğinin geçmişinden daha da parlak olacağını vurguladığı konuşmasında şunları söyledi: "Hükümetin ekonomiyi rekabetçi bir yapıda tutma gayretlerini çok olumlu buluyoruz. Yabancı yatırımcıya yaratılan ortamdaki iyileştirmeler bizi çok etkiliyor. Binlerce kilometrelik bir yolun birkaç adımla başladığı söylenir. Biz de böyle bir yolun ilk adımlarını Türkiye'de attık."

Yabancı olarak görmüyoruz onlar bizim firmalarımız

ULAŞTIRMA eski Bakanı Faruk Özak Türkiye'nin özelleştirme ve yabancı sermayede rekor kırdığını vurgulayarak, "Burada temel politikamız kazan-kazan ilişkisidir" dedi. Özak "yabancı şirket" gibi bir yaklaşımın artık söz konusu olamayacağını vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti: "Yabancı şirket demeyelim artık, bizim şirketlerimiz bunlar. Şimdi önümüzdeki süreçte işveren üzerindeki yükleri azaltacağız. Özel sektöre iyi imkanlar sunmayı sürdüreceğiz. İstihdam artışı için yapmamız gereken budur." Milestone faaliyetlerine Beylikdüzü'nde büyük bir arazi yatırımı ile başladı. Daha sonra Koray İnşaat'
ın bir projesine iştirak eden şirket Türkiye'de gayrimenkul alanında yüksek standartta projeler yapmak için açık fon tipi yatırımlara imza atacak.
(Hürriyet)