Mövenpick, 50 milyon dolara ulaştı, otel sayısı 10'a çıkacak

Mövenpick, 50 milyon dolara ulaştı, otel sayısı 10'a çıkacak

Türkiye'de üç otelin işletmeciliğini yapan İsviçreli Mövenpick Hotels&Resorts, 2010 yılına kadar 10 otele ulaşma hedefi koyarken, rezidans otel projesine de girebileceğini açıkladı.

Türkiye'yi çok seven ve bir haftalığına ailesiyle Kapadokya'ya tatil için gelen Mövenpick Hotels & Resorts Başkanı ve CEO'su Jean Gabriel Peres, Türkiye'de bulunan otellerinin performanslarından memnun olduklarını belirterek, "2010 yılına kadar 10 otele ulaşmak istiyoruz. Bir tanesi Ankara'da yapım aşamasında. İstanbul'da ikinci oteli düşünüyoruz. Antalya da hedefte ancak başka illerden de iyi proje gelirse düşünürüz" dedi. Peres, nakit para elde etmek için dünyada rezidans otel trendinin yaygınlaştığını, Türkiye'de uygun proje bulurlarsa kendilerinin de rezidans projesine girebileceğini kaydetti.


İstanbul'da ikinci otel: İstanbul 4. Levent'te, Makyol'un yatırımcısı olduğu otelin performansından çok memnun olan Mövenpick, İstanbul'da ikinci otel açmak için görüşmelere başladı. Jean Gabriel Peres, 4. Levent'teki otelin performansının şehrin başka oteller için de ek kapasiteye sahip olduğunu gösterdiğini dile getirerek, "Vizyon olarak bir ülkede açtığımız oteli iyi konuma getirip daha sonra diğer yatırımlara giriyoruz. İstanbul'da arayış sürüyor. İkinci otelin yatırımcısının da Makyol olması için dua ediyoruz" diye konuştu.


50 milyon dolar ciro: Peres, Türkiye'de üç otelden elde edilen yıllık cironun 45-50 milyon dolar olduğunu aktararak, insanların yıl sonuna yönelik bazı endişelerine karşın, bu yıl da iyi bir sezon beklediklerini kaydetti. Politik ve ekonomik gelişmelerin otel yatırımlarını çok fazla etkilemediğini iddia eden Peres, "Ekonomik ve politik olgular olumsuzluk sağlamaz. İnsanları etkileyen daha çok vergilerin artması gibi durumlardır. Dünyayı etkisi altına alan ABD'deki resesyon borsaları sarsıyor. Açılan diğer otellerin de rekabetinin etkisi görüyoruz. Ama markada, en önemli konu serviste istikrar" değerlendirmesini yaptı.


40 milyon turist çekebilirsiniz


Mövenpicks Hotels & Resort CEO'su Jean Gabriel Peres, "Potansiyel çok etkileyici. Kendi insanlarınız bile ülkenin çoğu yerini bilmiyor. Fransa bugün 65 milyon ziyaretçi çekiyor. Türkiye 40 milyon insanı çekebilir. Son tanıtım kampanyanız çok iyi. Ama Türk misafirperverliği tam olarak anlatılamıyor" dedi.


'Her şey dahil'e girmeyiz


Türkiye'de uygun proje olursa başka resort otel düşünebileceklerini dile getiren Peres, ancak ucuz otelcilik olan 'her şey dahil' sistemine girmeyi düşünmediklerini vurguladı. Peres, İstanbul'da oda fiyatlarının 260 dolara çıktığını da söyledi.


Hürriyet