04 / 02 / 2023

Mövenpick İzmir Kasım'da açılıyor!

Mövenpick İzmir Kasım'da açılıyor!

Mövenpick Hotel İzmir'in, 1 Kasım 2007 tarihinde hizmete açılacağı açıklandı.

Fransız Kültür Merkezi'nin bahçesinde düzenlenen Mövenpick Hotel  İzmir  tanıtım toplantısına, Mövenpick Hotel İstanbul Genel Müdürü ve Türkiye Bölge Müdürü Frank Reichenbach, Mövenpick Hotel İzmir Genel Müdürü Alain Rigazzi, Viltur İnşaat ve Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özkardeş katıldı.


Mövenpick Hotel Türkiye Bölge Müdürü Frank Reichenbach, İstanbul ve Bodrum'daki otellerinden sonra 1 Kasım 2007 tarihinde Mövenpick Hotel İzmir'i hizmete açacak olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.


Cumhuriyet Meydanı'ndaki oteli Viltur A.Ş. adına işleteceklerini belirten Reichenbach, "5 yıl içinde Türkiye'deki otel sayımızı 10'a çıkarmayı hedefliyoruz. Ankara, Antalya, İstanbul'un Asya yakası yeni otel açacağımız yerler olacaktır" diye konuştu.


Mövenpick Hotels&Resorts'un 25 ülkede 12 bin çalışanıyla hizmet verdiğini söyleyen Reichenbach, yatırımlarına Türkiye'de devam etmek istediklerini ifade etti.


Türkiye'deki otelcilik potansiyeline inandıklarını ifade eden Reichenbach, İzmir Cumhuriyet Meydanı'nda Swissotel'in de hizmete girecek olmasının, iş konusunda sıkıntı yaratmayacağını, Mövenpick'in müşterilerine bire bir hizmet sunmayı hedeflediğini bildirdi.


Mövenpick Hotel İzmir Genel Müdürü Alain Rigazzi de 17'si suit, 38'i executive olan 185 odalı otelin bünyesinde 9 toplantı salonunun faaliyet göstereceğini kaydetti.


Rigazzi, otelde kapalı yüzme havuzu, sauna, masaj odaları, pilates stüdyosu ve yeni teknolojik aletlerle donatılmış fitness salonuna sahip bir sağlık kulübünün yer alacağını söyledi.


-ÖZKARDEŞ: "İZMİR'DE KAPASİTE SORUNU VAR"-


Viltur A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Özkardeş de İzmir'in otelcilik sektörü açısından yatak kapasitesinin düşük olduğunu belirtti.


Otelin işletilmesi konusunda yabancı ortaklarla ilgili uzun süren araştırmalar yaptıklarını anlatan Özkardeş, "Yabancı ortaklık kolay değil, ama Mövenpick iyi bir marka, hizmet anlayışı da kaliteli ve güçlü" diye konuştu.


Çeşme'deki Villa Saray ve Ilıca Otel'in yanı sıra Mövenpick Hotel İzmir'i de hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Özkardeş, şöyle devam etti: "Bu bölgede yatırım yapmayı düşünüyoruz. Elimizde olan arsalara sağlık ve lüks konut yatırımı yapabiliriz. Otelcilik için bir imkan doğarsa yabancı yatırımları değerlendirebiliriz. İlk tercihimiz bu konuda Mövenpick olacaktır, ama bir başka yabancı yatırımcıyla da çalışabiliriz."
Geri Dön