Muğla Ticaret Borsası binasının temeli atıldı!

Muğla Ticaret Borsası binasının temeli atıldı!Muğla’nın Fethiye ve Marmaris İlçelerinde incelemelerde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Menteşe ilçesinde Muğla Ticaret Borsası’nın hizmet binasının temelini attı.


Muğla’nın Fethiye ve Marmaris İlçelerinde incelemelerde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Menteşe ilçesinde Muğla Ticaret Borsası’nın hizmet binasının temelini attı. 


Muğla’ya gelişinde Vali Amir Çiçek’i ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, burada Vali amir Çiçek’e TOBB tarafından ilk kez hazırlanan ve Türkçe olarak yayımlanan Dede Korkut Hikayeleri’nin bulunduğu kitabı hediye etti.


Hisarcıklıoğlu Menteşe Mahallesi’nde bulunan Muğla Ticaret Borsası’na ait yeni yapılacak hizmet binasının temel atma törenine katıldı. Temel atma törenine Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Muğla Valisi Amir Çiçek, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak, Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Kökten, Ak Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban ile çok sayıda davetli katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Muğla Ticaret Borsası Başkanı Hasan Gökmen, Ticaret Borsası’nın 2003 yılında kurulduğunu belirterek, “Bir apartman dairesinde kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz Borsamızı bugünlere emek vererek getirdik. Bugünde tarım ürünlerimizin potansiyelini ortaya çıkaracak hizmet binamızın temelini atmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. 2700 metrekare kapalı alanı bulunan hizmet binamızda bal müzayede satış salonu, toplantı salonları, zeytinyağı tadım laboratuvarı yer alacak. Biz Muğla’yı turizmde olduğu gibi tarımda da tanıtmak için elimizden geleni yapacağız. Bu anlamda yeni hizmet binamızın açılışında büyük emekleri bulunan kurucu başkanımız Hayati Nizamoğlu’na, TOBB Başkanımıza, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


MAKAMLAR VE MEVKİLER HİZMET İÇİNDİR


TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, makam ve mevkilerin hizmet için olduğunu belirterek, “Bugün Muğla’ya hayırlı işler için geldik. Ticaret Borsası Başkanımızın asıl mesleği arıcılıktır. Kendisi ve ekibi Muğla tarımı için adeta arı gibi hiç durmadan çalışıyor. Huzurunuzda başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Makamlar ve mevkiler hizmet verme mekânıdır. Hizmet binamızda Muğla’nın tarımcısına tüccarına en iyi hizmeti vermek için kullanılacaktır. Burası sizlerin evi. Hizmet kalitesini arttırmak önemlidir. Hizmette fiziki şartlar olmazsa olmazlardandır. TOBB’un 245’i yeni hizmet binasına taşındı. Ticaret Borsası bu yeni hizmet binasının tamamlanması ve hizmete girmesi ile birlikte üreticisine hizmet edecek, üreticisini zenginleştirecek” diye konuştu.


MUĞLA’NIN 3T’Sİ ÖNEMLİ


Törende konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Muğla’nın 3 T’si çok önemlidir. 3 T yani, Tarım, Turizm ve Ticaret Muğla’nın vazgeçilmezidir. Bu amaçla yeni hizmet binasının Muğlamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Konuşmaların ardından Muğla Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının temeli TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve törende bulunan protokol üyeleri tarafından yapıldı.


Hürriyet Yerel