30 / 09 / 2022

Muratpaşa’da jüri, Opera ve Gösteri Merkezi için çalışıyor!

Muratpaşa’da jüri, Opera ve Gösteri Merkezi için çalışıyor!

Muratpaşa Belediyesi tarafından Yeşilbahçe Mahallesi’nde yapılacak ‘Opera, tiyatro ve gösteri merkezi’ için açılan mimari fikir proje yarışmasına katılan 97 proje, jüri tarafından değerlendiriliyorAntalya’ya, opera ve çok amaçlı gösteri merkezi kazandırmayı amaçlayan Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya Mimarlar Odası ile birlikte açtığı mimari fikir proje yarışmasına katılan 97 eser değerlendiriliyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi (Opera ve Tiyatro İşliği) Mimari Fikir Proje Yarışması için, Mimarlar Odası’na ulaştırılan projeleri değerlendirmeye başlayan jüriyi ziyaret etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Jüri Başkanı ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Yüksek Mimar Prof. Dr. Celal Abdi Güzer’den fikir projeler hakkında bilgi aldı. Başkan Uysal, “Sayısız antik kent ve amfi tiyatroya evsahipliği yapan kentimize çok amaçlı gösteri merkezi kazandırmak istiyoruz. Ülkemizin önde gelen mimarlarının fikirlerinden yararlanıyoruz. Jürimiz, kentimiz için en güzelini seçecektir ”dedi.


İLK 8 PROJE

Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, başkanlığındaki juride, Ağa Han Mimarlık ve Green Good Design Awards ödülleri sahibi Yüksek Mimar Emre Arolat, İTÜ Mimarlık Fakültesi öğretim üyesi Yüksek Mimar Prof. Dr. Alper Ünlü, Yüksek Mimar Haşim Ertuğ Uçar ve İnşaat Mühendisi Mustafa Balcı bulunuyor. Jüri, değerlendirme sonrası 8 proje seçecek. 8 Proje daha sonra tekrar değerlendirmeye alınacak. Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi (Opera ve Tiyatro İşliği) Yeşilbahçe Mahallesi’nde 7 bin metrekarelik alanda inşa edilecek.


Hürriyet 
Geri Dön