10 / 12 / 2023

Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi için yer teslimi yapıldı!

Mustafakemalpaşa Gençlik Merkezi için yer teslimi yapıldı!

Bursa Mustafakemalpaşa'da inşa edilen Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisi inşaatı için yüklenici firmaya teslim yapıldı.Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa ilçesinde yapılan Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesisleri’nin ikinci etap inşaatı için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Kısa süre içerisinde yeniden inşasına başlanması beklenen gençlik tesisi,  ilçenin kültürel, sanat ve spor hayatına yeni bir soluk katacak. 

Milliyet’te yer alan habere göre; temeli 1991 yılında atılan sonrasında ise hiç kullanılmayan tesislerinin içerisinde yüzme havuzu, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktiviteleri yer alacak.  

İlçe girişindeki Etibank’ın karşısında bulunan yaklaşık 37 dönümlük alanı ilçeye kazandırmak için 2016 yılında devreye giren Bursa Büyükşehir Belediyesi, içinde yüzme havuzu, tenis kortları, spor salonları, sahalar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, konferans ve sergi salonlarının bulunacağı dev kompleks için Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile işbirliğine gitmişti.

30 MİLYON TL HARCANDI

Yaklaşık  30 milyon TL harcanan dev projenin kaba inşaatları tamamlandı. İlçe halkının uzun süredir beklediği tesislerinin ikinci etap ihalesini yapan Büyükşehir Belediyesi, ihaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşme imzalayıp, yer teslimi yaptı.


İnşaat alanında inceleme yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çalışmalarının hızlandıracaklarına dair söz vermişti.

 Nüfusu 100 bini aşan altı ilçeden biri olan Mustafakemalpaşa’nın sahip olduğu genç nüfusu ile birlikte böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu diye getiren Başkan Aktaş, “Bugüne kadar yaklaşık 30 milyon TL harcandı. Gençlik Merkezi Sosyal Yaşam ve Spor Tesislerinin bir an önce tamamlanması için süreci hızlandıracağımızı söylemiştik. İkinci etap ihalemizi yaptık ve ardından kazanan firma ile sözleşme imzalayıp, yer teslimini gerçekleştirdik. Kısa zaman içinde burada yeniden çalışma başlayacak. Kadınlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz bu güzel mekanda sanatsal, kültürel anlamda güzel etkinlikler yapacakları gibi sinema salonu, toplantı ve konferans salonları ile ciddi organizasyonlara imza atılabilir. Öncelikli hedefimiz bunu gerçekleştirmek. İlçe için çok önemli bir proje. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Bursa Mustafakemalpaşa'ya yeni yaşam merkezi!

Geri Dön