Müstakil konutlara talep gittikçe artıyor!

Müstakil konutlara talep gittikçe artıyor!


Pandemi ile beraber müstakil konutlar trend hale geldi. Normalleşmenin artmasına karşın müstakil konutlar trend olmaya devam ediyor.


Pandem ile beraber müstakil konutlara ilgi artmaya devam ediyor. Milliyet'te yer alan habere göre; uzun senelerdir güvenli ve doğal yaşama sahip konut projeleri hayata geçirdiklerini Tanyer Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, söyleyen Tanyer, projelerinin hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki yatırımcıların gözdesi olduğunu söyledi. 

Salgın ve deprem sonrasında müstakil konutlara olan ilginin çok yükseldiğini söyleyen Tanyer, İzmir’in yaşam biçimi, iklimi ve tatil merkezlerine olan yakınlığı sebebiyle göç aldığını, 2022 senensinde de konut ihtiyacının giderek yükseleceğini dile getirdi. Tanyer, inşaatına hazırlandıkları Urla Bademler köyünün karşısında yer alan Tan Urla projesiyle, modern yaşam ve doğayla bütünleşmek isteyenlere yanıt vereceklerini vurguladı.

Mimar Nevzat Sayın’ın imzasına sahip olan Ege yaşamından ve Priene Antik Kenti’nden esinlenen bir mimariye sahip olan Tan Urla’nın ilgiyle karşılaştığını söyleyen Tanyer, her evin bahçesi olacağını söyledi.

Müstakil konutlara talep gittikçe artıyor!

Tan Urla’nın modern mimari ve otantik köy yaşamının unsurların bir araya geitireceklerini söyleyen Tanyer, şu bilgileri verdi: “Yatay mimariye örnek olacak nitelikteki Tan Urla, 200 dönüm arazi üzerinde önemli bir modern köy projesi. Yüzde 85’i yeşil alan statüsünde olan Tan Urla’da güneş enerjisinden yararlanarak, sürdürülebilirlik anlayışıyla doğaya katkımız olsun istiyoruz. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve dubleks ve tek katlı daire çeşitleri olacak. Her evde bahçe bulunacak.”

Müstakil konut fiyatlarında son durum ne?