Müteahhitler yasak dinlemiyor

Müteahhitler yasak dinlemiyor

Turizm bölgelerindeki yasağa rağmen inşaatlar sürüyor.


Antalya'da turizm hareketinin yoğun yaşandığı bölgelerde valiliğin inşaat yasağına ilişkin genelgesine uyulmadığı gözleniyor. Antalya'nın en çok turist çeken bölgelerinden biri olan Kadriye'de, Antalya Valiliğinin turizm sezonunda inşaat yasağına ilişkin genelgesine rağmen, bazı inşaatlar devam ediyor.

Antalya Valiliği, 15 Mayıstan itibaren turizm bölgelerinde inşaatların durdurulmasına ilişkin bir genelge yayınladı. Ancak Antalya'nın Kadriye beldesinde bazı otel ve yazlık konut inşaatlarının yanı sıra, Kadriye Beachpark'ta inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Beldede görüntü kirliliği yaratan bazı vinçlerin sökülmediği ve iş makinelerinin çalışmalarına devam ettiği gözleniyor.

Yasağa rağmen inşaatlar sürüyor

Belek Turizm Yatırımcıları Birliği Bölge Müdürü Bülent Büyükyiğit, inşaat yasağıyla ilgili bölgedeki tüm otellerin yetkililerini uyardığını söyledi. Turizm bölgelerinde, sezon boyunca inşaat yapılmaması konusu üzerinde hassasiyetle durduklarını anlatan Büyükyiğit, kendilerine şu ana kadar inşaatların sürdüğüne ilişkin yakınma ya da ihbar gelmediğini belirterek, "İhbar geldiğinde, işletme sahiplerini ikaz ediyoruz" dedi.

Büyükyiğit, Valilik genelgesi uyarınca, inşaat çalışmalarının yasak olduğunu, ancak kazma, kürek olmaksızın binalarda tadilat yapılabileceğini söyledi.