Müteahhitlerin de alacağı garantilendi

Müteahhitlerin de alacağı garantilendi

Mortgage kredisi kullanmak isteyenlerden bankaların talep ettiği hayat sigortasına, New Life Yaşam Sigorta yeni bir bakış açısı getirdi.Tüketicilerine konut kredisini kendi bünyesinde veren büyük inşaat firmaları ve müteahhitlerle çalıştıklarını söyleyen New Life Yaşam Sigorta Genel Müdürü Tansel Birol, inşaat firmalarının bankalardaki gibi sözleşmelerine hayat sigortası şartı koymalarını istediklerini belirtti. "Böylece ev alan tüketicinin vefatı durumunda hem inşaat firmalarının hem ev alan tüketicinin yakınlarının mağduriyetini engelliyoruz" diyen Birol, bu uygulamayı Türkiye'de gerçekleştiren tek firma olduklarını dile getirdi.

AYLIK AZALAN KREDİ

Ayrıca Birol, sundukları Konut Destek Planı ile evinizin kredi borcu ödemelerinin, kişinin belirleyeceği süre içinde gerçekleşebileceği gibi, isteğe göre, teminat bedelinin, diğer hayat sigortalarından farklı olarak kredi süresi boyunca ilk günkü kredi tutarı kadar ya da yıllık veya aylık periyotlarda azalacak şekilde belirlenebildiğini kaydetti. Birol, kredi borcunun yaşam kaybı riskine karşı güvence altına alındığını söyleyerek, "Sevdiklerinizin borç ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldırıyoruz" dedi.

5 YILDA 65 MİLYON $

Birol, Konut Destek Planı'nda sigorta süresinin en az 2, en fazla 30 yıl olduğunu söyleyerek, sigortaya başlangıç yaşının ise 18-70 arasında olduğunu belirtti. Hayat sigortalarına yeni bir soluk getirmek istediklerini vurgulayan Birol, acentelerin de desteği ile beş yıl içinde 65 milyon dolarlık prim üretimine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Sigortalılarına New Life Kartı verdiklerini de kaydeden Birol, bu kart sahiplerine cilingir hizmeti gibi konutlarına ilişkin ücretsiz çeşitli hizmetler sunduklarını ifade etti.