Mutlu Holding resmen Metair International Holdings'e satıldı!

Mutlu Holding resmen Metair International Holdings'e satıldı!Rekabet Kurulu, Mutlu Holding AŞ ve tüm iştiraklerinin sermayesinin tamamının Metair International Holdings Cooperatief U.A. tarafından devralınması işlemine izin verdi. Türk devi, resmen G. Afrikalı oldu


Rekabet Kurumunun internet sitesindeki duyuruya göre Kurul, Cemre İnşaat Turizm San. ve Tic. AŞ'nin yüzde 37 oranında hissesinin sermaye artırımı yoluyla Real Estate Development Areas Company tarafından devralınması işlemi ile Kipaş Mensucat İşletmeleri AŞ'nin Kipaş Denim İşletmeleri AŞ'yi devralması işleminin kapsamda olmadığına karar verdi.


Mutlu Holding AŞ ve tüm iştiraklerinin sermayesinin tamamının Metair International Holdings Cooperatief U.A. tarafından devralınması işlemine izin veren Kurul, ayrıca Laco Grubu ve Kverva Grubu tarafından kontrol edilen Austevoll Seafood ASA ile Kvefi AS arasında pelajik balık, balık yağı ve balık unu alanlarındaki faaliyetlerine ilişkin olarak ortak girişim şirketi kurulması işlemini onayladı.


Hürriyet Gazetesi