My World'e uluslararası görücü

My World'e uluslararası görücü

CEREAN Konferansı için İstanbul'a gelen emlak yatırımcıları örnek proje olarak Ağaoğlu My World'ü gezdi.


Avrupa Emlak Birlikleri Merkezi (CEREAN) tarafından her yıl farklı bir ülkede düzenlenen ve bu yıl İstanbul'da gerçekleştirilen yıllık konferansa katılan 15 ülkeden yüzün üzerinde yatırımcı ve sektör adına sunum yapan 40 konuşmacı, zirvenin ardından Ağaoğlu'nun 3 bin 636 konut, otel, alışveriş merkezi ve dünyanın en büyük tek girişli residansını içeren My World projesini gezerek incelemelerde bulundu.

Bu yılki teması "Emlak Yatırımında Küreselleşme Ve Türkiye'deki Yeni Fırsatlar" olarak belirlenen CEREAN Konferansı'nda; Türkiye'de emlak sektörünün geleceği, finans ve sermaye piyasalarının emlak sektörüne etkileri, emlak sektöründe fırsatlar ve tehditler, ulusal ve uluslararası rekabet, emlak pazarlaması, değerlemesi ve finansmanı ele alındı. Konferans, İstanbul gayrimenkul piyasasını araştırmak için gelen 80 yabancı katılımcının yanı sıra, Fransa'dan da 40 kişilik bir grubu da ağırladı.

Emlak sektöründeki son gelişmelerin tartışıldığı konferansta konuşan National Association of Realtors Managing (NAR) Direktörü Carol Weinrich, Portside Properties adına Tony Macaluso ve Nancy Macaluso, GC Bulletin of Real Estate Koordinasyon ve Uluslararası Departman Müdürü Tatiana Rodionova'nın da katıldıkları My World gezisinde, Ağaoğlu Grubu'nun 28 yıllık tecrübesi ile gerçekleştirdiği ülkemizdeki en büyük emlak ve konut projesi olan My World ve bu proje dahilinde sunulan yüksek yaşam standartlarının yanı sıra spor, sosyalleşme olanakları hakkında da bilgi paylaşımında bulunuldu.

My World projesi haricinde, Ağaoğlu'nun yabancı yatırımcılara yönelik tasarladığı ve 10 bin konutun yanı sıra içinde 4 otel, golf sahası, ticari ve kamusal alanların yer aldığı Bodrum Projesi de tanıtıldı. Katılımcılardan gelen sorular çerçevesinde Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun üretim ve tasarım aşamasında kullandığı yöntemlerle birlikte pazarlama ve finansman modelleri ve işbirliği olanakları hakkında da bilgiler verildi.