Nabi Özdemir: İnşaat sektörü büyüyor

Nabi Özdemir: İnşaat sektörü büyüyor Nabi Özdemir: İnşaat sektörü büyüyor

38. Ytong Yetkili Satıcılar Toplantısı'nda konuşan Türk Ytong Genel Müdürü Nabi Özdemir, 2008 yılını değerlendirirken, 2009'a ilişkin hedef ve beklentileri anlattı.

Türk Ytong Genel Müdürü Nabi Özdemir, Türk Ytong Yönetim Kurulu Üyeleri ve yöneticileri ile Ytong Yetkili Satıcıları'nın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, 2008 yılının değerlendirmesini yaparak başladığı konuşmasında; 2002 yılından itibaren inşaat sektörünün aralıksız olarak büyüdüğünü, 2008'in ikinci yarısında baş gösteren küresel mali krizden ülkemiz ekonomisinin de olumsuz etkilendiğini belirtti. Özdemir; "2001 yılındaki krizde edindiğimiz deneyimle, tüm tedbirleri zamanında alarak, bu olaylardan etkilenmeden, çalışmalarımıza aynı hız ve heyecanla devam ediyoruz" şeklinde konuştu ve 2008 yılında gerçekleştirilen etkinlikler ile 2009 hedeflerini açıklayarak konuşmasını tamamladı.

Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Ünsal yaptığı konuşmada, inşaat sektörünün genel bir analizini yaparak 2008 yılında ulaşılan satış sonuçlarını ve gerçekleştirilen pazarlama faaliyetlerini aktardı. Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuğrul Tüfekçi ise Yetkili Satıcıları, 2009 yılı satış hedefleri ve planlanan çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Toplantı teknik konularda verilen eğitimlerle sürdü, yetkili Satıcılar 2008 ve 2009 yıllarına ilişkin görüş ve beklentilerini dile getirdiler.

Prof. Dr. Kerim Alkin'den Kriz Değerlendirmesi

Toplantıya konuk konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Kerem Alkin "Küresel Finans Krizinin Türkiye ve Dünya Ekonomisine Etkileri ve Beklentiler" konulu bir konuşma yaparak, katılımcıları dünyayı saran küresel ekonomik krizin nedenleri ve etkileri konusunda bilgilendirdi. Ayrıca düzenlenen ödül töreninde, Ytong'un geleneksel hale gelen ödülleri sahiplerini buldu. 2008 yılında başarılı performans gösteren Yetkili Satıcılara "Başarı Ödülleri" ve Ytong ile uzun yıllar işbirliği yapan Yetkili Satıcılara "Kıdem Ödülleri" verildi.

pus