Nakkaştepe Millet Bahçesi bugün açılıyor!

Nakkaştepe Millet Bahçesi bugün açılıyor! Nakkaştepe Millet Bahçesi bugün açılıyor!

Üsküdar'da 50 bin metrekarelik bir alanda kurulan Nakkaştepe Millet Bahçesi bugün hizmete açılıyor. Bahçede tasarlanan "uçan teras" tüm İstanbul’u ayaklar altına sererek gelenlere seyir zevki sunacak..

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Üsküdar Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin açılış törenine katılacak. Üsküdar Belediyesi Hizmet Binası, Nevmekân Sahil Millet Kıraathanesi, Nakkaştepe Millet Bahçesi, Üsküdar Bilim Merkezi, Üsküdar Engelsiz Yaşam Merkezi, Üsküdar Belediyesi Nikâh Sarayı, Çavuşdere Spor Sarayı, İstanbul Resimleri Müzesi ve Valide Sultan Gemisi projeleri bugün hizmete açılacak. 

Milliyet Gazetesi, Nakkaştepe Millet Bahçesi'nde açılış öncesi son durumunu yerinde inceledi. Alanda hummalı bir çalışma devam ediyor.

50 bin metrekarelik bir alana kurulan Nakkaştepe Millet Bahçesi’nin büyük bölümü Boğaz manzaralı. Piknik alanları, açık ve kapalı oyun sahaları, macera adası, spor aletleri, yaya yürüyüş yolları, etkinlik çayırı, biyolojik gölet, uçan ahşap yollar, ahşap seyir terasları, mini spor sahası, çocuklar için doğal keyif atölyeleri ve kamp ile okçuluk alanlarının yer aldığı park, eskiden askeri bölgeydi. Bahçenin peyzajında hiç beton malzeme kullanılmazken tüm yapı ahşap malzemelerle inşa edildi. Mevcut ağaçların korunduğu projede, çam, kamelya, ardıç, biberiye ve defne gibi yeni ağaçlar da peyzaja eklendi.

Uçan terastan üç köprü

Millet Bahçesi’nin içinde bulunan ve İstanbulluları en çok cezbetmesi beklenen yer ise ‘uçan teras’ olarak adlandırılan bölüm. 

Uçan teras, tüm İstanbul’u ayaklar altına sererek gelenlere seyir zevki sunacak. Boğaz'a hakim bir yerde bulunan terastan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bir bölümü görülebiliyor. Aynı anda 2 bin 500 kişi istifade edebilecek şekilde dizayn edilen parkın bir bölümünde aydınlatma güneş panelleriyle sağlanıyor.

 

Her kente en az bir Millet Bahçesi yapılacak!

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri açıldı!

Millet Bahçeleri için 81 ilden 800’ü aşkın talep!
 

pus