26 / 05 / 2022

New York'ta Hz. İsa için inşa edilen ev satışta!

New York'ta Hz. İsa için inşa edilen ev satışta!

Hıristiyanlık inancına göre mahşer gününde tekrar dirileceğine inanılan Hz. İsa’nın, kehanet gerçekleştiği zaman ABD’nin New York eyaletindeki Bronx’a yerleşmesi için 1928 yılında inşa edilen 17 odalı bir ev satışa çıktı.Hıristiyanlık inancına göre mahşer gününde tekrar dirileceğine inanılan Hz. İsa’nın, kehanet gerçekleştiği zaman ABD’nin New York eyaletindeki Bronx’a yerleşmesi için 1928 yılında inşa edilen 17 odalı bir ev satışa çıktı.


Genevieve Ludlow Griscom tarafından inşa edilen evin bugünkü sahibi Sandra Galuten’in evi satılığa çıkarma kararı aldığı duyuruldu. Evi 10 milyon dolara (29 milyon TL) satışa çıkaran Griscom, “İsa evi çok severdi” diyor.


MilliyetBu haber Bugün Gazetesi'nde şöyle yer aldı:1928 yılında, 'Hazreti İsa yeryüzüne indiğinde' kalması için yapılan ev satılığa çıkarıldı.


Hazreti İsa yeryüzüne geldiğinde kalması için yapılan ev, 10 milyon dolara satışa çıkarıldı. ABD'de Bronx'ta satışa çıkarılan evin ilginç tarihi geçmişi var.

 

1928 yılında "Yaşayan Mesih Düzeninin Dış Mahkemesi" isimli tarikatın üyesi olan zengin bir mühendisin eşi tarafından yaptırılan ev, son derece kaliteli bir yapıya sahip. Yapıldığında sadece bir tuvaleti olan ev, 1990 yılında tadilata girerek 5 tuvalet, 7 yatak odası, sauna ve jimnastik salonuna kavuştu.

 

DÜZENLİ BAKIMI YAPILDI

 

Ev inşa ettiren Genevieve Ludlow Griscom, konağın yanında küçük bir kulübede yaşıyordu. Tarikat mensupları İsa'nın gelişini beklerken, evin düzenli tozunu aldılar ve bakımı yaptılar.

 

Bayan Griscom, 90 yaşındayken 1958 yılında yaşamını yitirdi. Evi alan bir yatırımcı da bir süre sonra sattı. Ev bir süre okul olarak kullanıldı ve iyice yıprandı.

 
10 MİLYON DOLARA SATIŞTA

 

Geniş bir bakımdan geçirilen ev şu an 10 milyon dolara satışa çıkarıldı. Evin şimdiki sahibi Sandra Galuten, tadilat sonrası evin çok şık bir yapıya kavuştuğunu söylüyor, Hazreti İsa'nın bu evi sevebileceğini belirtiyor.

 
ALICI ÇIKMAYINCA FİYATI İNDİRİLDİ

 

Birkaç kez satışa çıkartılan evin fiyatı, alıcı çıkmayınca sürekli indirildi. Ev aslında değerli objelere sahip. Evdeki mermer şöminelerin benzeri Beyaz Saray'da bulunuyor. Bazı cam objeler de Tiffany markasını taşıyor.