Niğde İlhanlı'ya sağlık merkezi yapılıyor!

Niğde İlhanlı'ya sağlık merkezi yapılıyor! Niğde İlhanlı'ya sağlık merkezi yapılıyor!

Niğde Merkez İlhanlı Mahallesi’ne yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımını inceleyen Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, vatandaşların sağlık kuruluşlarına daha kısa zamanda ulaşmalarını ve hizmeti daha kolay almalarını sağlayacağını söyledi.

Vali Kılıç inceleme sonrası ASM ile verdiği bilgide; “Aile Sağlığı Merkezi yaklaşık 1.400,00 m2alan üzerine yapılacak olup; yaklaşık 340 m2 oturum alanına sahiptir. ASM’de; 4 adet muayene odası, birer adet aile planlama, aşı ve bebek izleme, tıbbı müdahale, bebek emzirme, laboratuvar, rezerv, dinlenme ve teknisyen odaları bulunmaktadır. Ayrıca iş kapsamında yaklaşık 9 m2 alana sahip çardak bulunmaktadır” dedi.


Vali Kılıç, “İlhanlı Mahallesinde başka bir sağlık kuruluşu olmaması ve bölgede oluşan yeni yapılaşma ile nüfus yoğunluğunun artmasından dolayı Aile Sağlığı Merkezinin söz konusu bölgedeki vatandaşların sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını karşılaması planlanmıştır. Söz konusu ASM’ de, 4 Aile Hekimi ve 4 Aile Sağlığı personeli ile hizmet verilecektir. Her türlü Laboratuvar hizmetleri, ketem hizmetleri(kanser taramaları), gebelik ve bebek takipleri, aile planlaması hizmetleri, aşılama, obezite danışmanlığı ve muayene hizmetleri verilecek olup bu sayede vatandaşların sağlık kuruluşlarına daha kısa zamanda ulaşmalarını ve hizmeti daha kolay almalarını sağlanacaktır” dediHürriyet