19 / 08 / 2022

Nilüfer Belediyesi, işyeri kapalı olan esnaftan kira almayacak!

Nilüfer Belediyesi, işyeri kapalı olan esnaftan kira almayacak!

 Nilüfer Belediyesi 2021 Ocak ayı Meclis toplantısından iş yeri kapalı olan esnaftan kira alınmamasına karar verdi. Nilüfer Belediye Meclisi'nde pandemi döneminde belediyenin kiracısı olan esnaftan işyerini kapatmak zorunda kalanlardan kira alınmaması ve kapalı olunan süre zarfının kira sözleşmelerine ilave edilmesi karara bağlandı.

Nilüfer Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını gerçekleşti. Milliyet'te yer alan habere göre; her Ocak ayı toplantısında olduğu gibi belediyenin önceki yıl gelir-giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için gizli oylama ile Denetim Komisyonu kuruldu. Yapılan oylama sonucu Denetim Komisyonu; meclis üyeleri Ali Ekber Kartum, Mesut Şehitoğlu, Atakan Ünsal, Osman Uçar ve Gökhan Dinçer’den oluştu.

Nilüfer Belediyesi, işyeri kapalı olan esnaftan kira almayacak!

Nilüfer Belediyesi’nin kardeş belediyeleri olan Kırklareli Kaynarca ve Ordu Gülyalı Belediyelerinin yardım taleplerinin karara bağlandığı meclis toplantısında, pandemi döneminde esnafa destek olmak için planlanan kararlar da meclis onayına sunuldu. Böylelikle pandemi döneminde belediyenin kiracısı olan esnaftan işyerini kapatmak zorunda kalanlardan kira alınmaması ve kapalı olunan süre zarfının kira sözleşmelerine ilave edilmesine karar verildi. 

Mecliste oybirliğiyle alınan karara göre belediyenin kiracısı olup işyeri açık olan esnafa yüzde 50 kira indirimi uygulanacak ve pandemi bitip tüm iş yerleri açılsa bile yıl boyunca kira artışı yapılmayacak. Ayrıca Konak ve Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde yer alan ofislerde kiracı bulunan dernekler ve kadın derneklerinden, faaliyette bulunmadıkları süre boyunca kira bedeli alınmayacak.
 

Nilüfer'de kaçak yapılar yıkılıyor!